1. FC SLOVÁCKO – DUKLA PRAHA 0:0

Po dvou jarních výhrách natěšení fanoušci Slovácka očekávali od svých miláčků další vítězství. A nic na tom neměnil ani fakt, že do „slováckého pekla“ zavítala zvučnými jmény přeplněná Dukla.

Zápas určitě nezklamal, chyběly jen vytoužené góly.

Žádné počáteční oťukávání se nekonalo, hned se jelo naplno. Jako první zahrozili domácí, Chmelíček ale z těžkého úhlu mířil vedle. Slovácku pořádně zatrnulo ve 13. minutě, kdy jeho bývalý útočník Lubomír Blaha levačkou rozvlnil síť za Filipkovými zády. Skóre se ale neměnilo, praporek pomezního Taciny totiž neomylně signalizoval ofsajd.

V závěrečné čtvrthodině první půle měli k prvnímu gólu dvakrát blízko domácí. Perůtka ale zblízka Vorla nepropálil a Chmelíčkovi chybělo ke Görnerově nabídce pár centimetrů.

Jestliže v prvním poločase byla hra víceméně vyrovnaná, po změně stran se hrálo převážně podle hradišťských not. Domácí dvakrát nebezpečně zahrozili ze vzduchu – Němčického parádní hlavičku gólman Dukly vytlačil na roh, Chmelíčkova rybička po Jurkičově centru mířila těsně vedle. Hosté odpověděli pouze Zelenkovým přímým kopem nad Filipkovu bránu.

Pak už jeviště patřilo jen slováckému divadlu. Cleber po rychlém protiútoku připravil tutovku pro Holuba, kterému ale špatně vyšel krok a jeho slaboučkou střelu Vorel bez potíží kryl. Blizoučkou ke gólu byl ještě jednou sváteční střelec Němčický, i podruhé se ale po jeho hlavičce radoval pozorný Vorel, který tak svému týmu vychytal bod.

„Bylo to velice dobré utkání, plné nasazení a soubojů,“ shodli se oba trenéři, domácí Josef Mazura a hostující Günter Bittengel, který dodal, že jeho mužstvo si odváží cenný bod. „Odvedli jsme dobrou práci v obraně,“ pochvaloval si bývalý reprezentant.

Domácí lodivoda, mrzelo, že jeho tým neproměnil žádnou ze šancí. „Věřil jsem, že nějaký gól dáme, ten ale nepřišel. Dukla ovšem potvrdila, že má silný tým a dělba bodů je asi spravedlivá,“ podotkl Josef Mazura.

Rozhodčí: Hrubeš – Santarius, Tacina. ŽK: Němčický, Fujerik – M. Vorel, Mikula, Svatonský, Gedeon. Diváci: 4520. Slovácko: Filipko – Randa, Němčický, Formánek, Jurkič – Fujerik, Görner (73. Kordula), Perůtka (82. Stýskala), Cleber – Holub (84. Kazár), Chmelíček. Trenér: J. Mazura. Dukla: M. Vorel – Mikula, J. Vorel, Novotný, Šmíd – Svatonský, Gedeon, Kulvajt (64. Chigou), Malý – Zelenka (88. Šiml), Blaha. Trenér: G. Bittengel.