To poslední, které se hrálo v sobotu, ovládli na kunovické Bělince hosté z Valašska.

Domácí sice byli lepší, ale nedali dokonce ani penaltu.

„Výsledek i výkony některých hráčů jsou pro mě zklamáním," posteskl si trenér Slovácka B Vladimír Michal.

1. FC Slovácko B – Zlín B 0:1 (0:1)

Domácí začali velmi slušně a hned v 5. minutě měl velkou šanci Zajíc. Gólman Švec mu ale zmenšil střelecký úhel a následně mladého útočníka vychytal.

Když se vzápětí nevešly mezi tři tyče střelecké pokusy Vinklera a Holka, přišel trest. Po rohovém kopu a následném závaru před brankou Slovácka uklidil míč do sítě Kurtin a poslal ševce do vedení – 0:1.

„Zápas rozhodla standardka, při které jsme si nepohlídali hráče," litoval kouč Slovácka, podle kterého přitom měli jeho svěřenci celý zápas pod kontrolou. „Byli jsme silnější na míči, vytvořili jsme si i nějaké šance, jenže koncovka, to je naše velká slabina. Opakuje se to zápas co zápas," pokrčil rameny Vladimír Michal.

Slovácko mělo šest minut před přestávkou po faulu na Rusňáka dokonce výhodu pokutového kopu, jenže ani jim nepomohlo.

Nejzkušenější hráč Michalova výběru Martin Holek poslal míč k pravé tyči, jenže gólman Švec jeho úmysl vystihl a penaltu vyrazil.

„Dá se říct, že Holek tím jen podtrhl svůj slabý výkon. Čekal jsem od něho mnohem víc stejně jako od některých dalších hráčů," zlobil se slovácký lodivod. „Naprosto zbytečná porážka, Zlínu toho totiž moc nepředvedl, stačilo mu jen bránit," dodal Vladimír Michal.

Branka: 12. Kurtin. Rozhodčí: Chabiča – Vostřejž, Likař. Diváci: 160.

Slovácko B: Kohoutek – Jeleček, Suchý, Holek, Pilka, Prajza, Michna, Sadílek, Rusňák, Vinkler, Zajíc (66. Groulík). Trenér: Michal.

Zlín B: Švec – Jurič, Zavadil, Masař, Blanař (79. Mlčák), Chwaszcz, Chuchma (57. Pavlíček), Višněvský, Koller, Hradil, Kurtin. Trenér: Somberg.