1.FC SLOVÁCKO – ZLÍN 1:1 (0:0)

Pro fanoušky obou táborů je krajské derby největším zápasem v lize. Příznivci Slovácka by úspěch proti nemilovanému soupeři zřejmě vyměnili i za nedávnou výhru nad Spartou, jenže museli spolknout hořkou pilulku.

„Myslím, že jsme byli o kousek lepší než Zlín, ale bohužel to nevyšlo. Chtěli jsme vyhrát a potěšit naše fanoušky, mrzí nás, že se to nepovedlo," litoval po utkání domácí trenér Svatopluk Habanec.

To jeho protějšek byl pochopitelně spokojený, neboť jeho svěřenci se dokázali po inkasované brance zvednout a odvezli si bod. „Přijeli jsme si pro něj a jsem rád, že jsme ho získali. V konečném součtu může znamenat strašně moc," konstatoval Bohumil Páník.

První poločas byl z obou stran opatrnější, přesto se diváci nenudili. Už v 7. minutě daroval gólman Holý velkou šanci Šumulikoskimu, který ale byl z nenadálé situace tak překvapen, že pálil jen do strážce zlínské svatyně. Hosté obratem ukázali, že nepřijeli jen bránit a Vukadinovič po pěkné individuální akci pálil z otočky těsně nad.

Blízko ke gólu byl po Šumulikoskiho obloučku za obranu Valenta, z voleje ale špičkou kopačky mířil těsně vedle. Do šance se po výborném forčekinku řítil i Kone, Jugas ale své zaváhání dokázal napravit.

Oba trenéři se shodli, že první poločas stál hráče hodně sil. „Škoda, že Šumi hned z první šance nedal gól. Bylo cítit, že nikdo nechce udělat chybu," všiml si kouč Slovácka, který si pochvaloval vstup do druhé půle.

Z jeho svěřenců na začátku druhé pětačtyřiceti­minutovky skutečně vyzařovala velká touha oplatit soupeři podzimní porážku. Jako první měl na hlavě vedoucí gól Havlík, gólman Holý ale jeho pokus zázračně vytáhl na roh. Vzápětí se ve slibné pozic ocitl i Daníček, mířil ale nad.

„Vstup jsme měli velmi slušný. Byla tam spousta centrů, dvě velké šance. Škoda, že Vlasta (Daníček) nereagoval líp, měl to spíš prostřelit," mrzelo Svatopluka Habance.

O chvíli později mu zatrnulo, když se parádní rána Hájka z přímého kopu otřela o spojnici břevna a tyče, pak už ale mohly jeho ruce vyletět nad hlavu. Havlík totiž našel před brankou přesně hlavu Koneho, který svůj výborný výkon korunoval vedoucí brankou – 1:0.

Tento okamžik ovšem spíše nakopl ševce, což uznal i jejich trenér. „Inkasovaný gól nám pomohl, z kluků jakoby ta tíha utkání rázem spadla," všiml si Bohumil Páník.

Zápas pokračoval ve strhujícím tempu a Zlínští měli v rychlém sledu dvě obří šance na vyrovnání. Koreš ale po Chvátalově hrubce orazítkoval jen břevno domácí brány a až neskutečně osamocený Janíček hlavičkoval po rohovém kopu vedle.

Šest minut před koncem už se ale hosté dočkali. Koreš po rychlé akci přidržel balon, předložil jej nabíhajícímu Diopovi, který s přehledem poslal míč přesně k pravé tyči Hečovy brány – 1:1.

„Po vedoucí brance jsme se nesrovnali s tím, že Zlín hrál pořád na brejky. Velice aktivní byl zejména Koreš, který zápas prakticky rozhodl," řekl Svatopluk Habanec.

Zatímco domácí byli z porážky rozmrzelí, na druhé straně se slavilo. „Dokázali jsme zápas zremizovat, takže jsem spokojený, protože na Slovácku je vždycky těžké uspět," nechal se slyšet Bohumil Páník, podle kterého ale získaný bod ve hře o záchranu moc neřeší.

„Bude se hrát až do konce. Nás by mohlo spasit jen vítězství za tři body, kdy bychom odskočili. Zatím to bohužel sbíráme jen po bodu," dodal zlínský lodivod.

Branky: 60. Kone – 84. Diop. Rozhodčí: Proske – Hock, Antoníček. ŽK: Valenta, Civič, Diviš – Janíček, Koreš, Fantiš. Diváků: 5905.

1.FC Slovácko: Heča – Chvátal, Rada, Košút, Civič – Daníček, Šumulikoski – Biolek (72. Diviš), Valenta (84. Kerbr), Havlík – Kone (69. Došek). Trenér. Habanec.

Zlín: Holý – Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov (71. Diop) – Janíček, Hubáček – Holík, Koreš (90. Malý), Fantiš (75. Jordan) – Vukadinovič. Trenér: Páník.

HVĚZDA ZÁPASU

Štěpán Koreš

Záložník Zlína dělal domácí obraně po celý zápas velké problémy, za muže zápasu ho označil i domácí trenér Svatopluk Habanec. Koreš sice svou velkou šanci na vyrovnání neproměnil, v klíčové chvíli ale připravil gól Diopovi.

HLAVNÍ MOMENT

Diopova trefa

Přišel, viděl, zvítězil (nebo přesněji remizoval). Kouč Páník poslal Dameho Diopa na hřiště v 71. minutě, a ten se mu odvděčil tím nejlepším možným způsobem. Zatímco jeho spoluhráči šance zahazovali, on zachoval chladnou hlavu a vyrovnal na konečných 1:1.

ČÍSLO UTKÁNÍ

5905

Přestože nebylo vyprodáno, fanoušci obou týmů vytvořili velmi dobrou atmosféru. Jen si mohli odpustit časté vulgární pokřiky na tábor soupeře. 5905 diváků je rekordní návštěvou na krajském derby, Doposud vidělo nejvíce příznivců listopadový zápas ve Zlíně, kam přišlo o 105 lidí méně.