Tuto částku byl hradišťský klub rozhodnutím orgánů ČMFS nucen Baníku zaplatit po přestupu Maria Ličky do Southamptonu, přestože za hráče sám nevyinkasoval ani korunu.

Slovácko se proto obrátilo na Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne, která rozhodla, že ostravský klub musí peníze vrátit. Baník tak však do této chvíle neučinil.

Teď se do hry i konečně vložil i svaz. Disciplinární komise zahájila na základě podnětu od výkonného výboru ČMFS disciplinární řízení s FC Baník Ostrava kvůli nerespektování rozhodnutí CAS a předvolala představitele Baníku Ostrava na své příští zasedání.

„Jde o spor o částku necelých pěti milionů korun, kterou má podle rozhodnutí arbitrážního soudu pro sport (CAS) zaplatit Baník Ostrava klubu 1. FC Slovácko. Poslední jednání výkonného výboru dalo podnět komisy, aby vymohla rozhodnutí CAS. Záležitost je vážná a v případě neplnění může pro klub skončit i odebráním bodů,“ uvedl mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

Ve Slovácku ale prozatím neslaví. „Zatím jsme neobdrželi žádnou oficiální zprávu, proto nebudeme nic komentovat. Konstatovat můžeme jen to, že od února stále čekáme na výkon rozhodnutí mezinárodní arbitráže CAS,“ podotkl tiskový mluvčí 1. FC Slovácko Aleš Mazúrek.