Druholigoví fotbalisté Uherského Hradiště musí zlepšit přístup k zápasům na hřištích soupeřů, nabádá trenér Malura

„A je naprosto zasloužená,“ řekl Pavel Malura, kouč ambiciózního týmu, který se chce vrátit do první ligy. „Olomouc šla za výhrou mnohem více než my, její hráči více bojovali,“ dodal trenér Slovácka.

Maluru evidentně výkon některých jeho svěřenců mírně řečeno zklamal. „Zdá se mi, že když hrajeme venku a nehučí kolem čtyři tisíce fanoušků, i když dneska nás přijela povzbudit spousta lidí, tak někteří kluci hrají stylem, který se mi nelíbí,“ nechal se slyšet Malura. Přílišné změny v sestavě se však přesto čekat nedají. „Obávám se, že náš kádr není při některých zraněních tak široký, abychom mohli nasadit lepší fotbalisty, než byli na hřišti.

V první řadě by se ale měli sami hráči zamyslet, jak se na každé utkání připravují, jestli v nich vždy odvádí maximum.“ Trenér Slovácka však kritikou vlastního mužstva nijak nesnižoval výkon soupeře. „Bojovali o každý metr, my jsme se jejich úsilí nedokázali přizpůsobit,“ uvedl Malura, který zároveň odmítl srovnávat tuto porážku s prohrou s Krčí. „Dnes proti nám nastoupil mnohem kvalitnější soupeř, který byl prostě lepší než my. Ani my jsme tady dnes nepředvedli žádnou hrůzu. Příště se ale musíme jako mužstvo více semknout a více jít za vítězstvím. Soutěž je dlouhá a pro nás bude každý soupeř těžký.“

Podle Malury je problém jeho týmu v hlavách fotbalistů. „Naši mladí hráči se nedokážou přizpůsobit tomu, že jsou favoritem, a každé mužstvo, ať je první, páté nebo poslední, se proti nám velmi dobře připraví a bude se proti nám snažit uspět, uhrát dobrý výsledek. Naši kluci pořád nechápou, že do každého utkání je potřeba jít ne na sto, ale na sto dvacet procent, protože jen fotbalovou kvalitou soupeře nepřehrají. Musíme se mu vyrovnat i bojovností a nasazením,“ nabízí svým svěřencům recept na úspěch kouč Slovácka.

soutěž o permanentku