FC ETO GYÖR – 1.FC SLOVÁCKO 1:1 (0:0)

V prvním zápase dostaly příležitost dvě možné letní posily. Jednadvacetiletý obránce Patrik Šimko z olomouckého HFK a navrátilec z Varnsdorfu Ladislav Martan.

Úvodní pětačtyřiceti­minutovka se hrála podle slováckých not, ale veškeré snažení končilo na velkém vápně domácích. Ti ohrožovali Heču hlavně střelami z dálky. Největší příležitost měl maďarský mistr po rohovém kopu, ale přetažený míč skončil těsně vedle Hečovy svatyně.

Slovácko nenechalo domácí defenzivu na pokoji ani po změně stran. Po necelé hodině hry zrušil bezgólový stav důrazný Ondřejka. Z pravé strany prostřelil domácího gólmana – 0:1.

Pět minut před koncem mohli domácí srovnat ze standardní situace, ale gólman Heča předvedl parádní zákrok. Domácím se podařilo vyrovnat dvě minuty před koncem po rychlé rozehrávce z autového vhazování. V samém závěru ještě mohl strhnout vítězství na stranu Slovácka Martan, ale maďarská obrana mu střelu odblokovala.

Druhé utkání skončilo po uzávěrce.

Branka: 58. Ondřejka.

FC Slovácko: Heča – Šimko, Mezlík, Břečka – Kubáň, Martan, Volešák, Daníček, Trávník – Ondřejka (76. Jeleček), Haša. Trenér: S. Habanec.

FC FASTAV ZLÍN – FC NITRA 1:2 (0:1)

V prvním poločase byli ševci od začátku aktivnějším týmem, nicméně do vyložených šancí se proti slovenskému prvoligistovi nedostávali. Naopak Nitra vytěžila z minima maximum, když čtyři minuty před přestávkou otevřel skóre střelou o tyč Turčák. Obraz hry se ve druhé půli ani po prostřídání nezměnil. Zlínští dál drželi míč mnohem častěji na svých kopačkách, leč bez efektu. To nitranský Mičic obešel tři hráče ve žlutomodrém, předložil míč Gajdošovi, který placírkou zvýšil. Už za pět minut se ale ševci vrátili zpět do zápasu, když zpětnou přihrávku Malého si srazil do vlastní sítě Kolmokov. Na vyrovnání už ale Zlínští nedosáhli, naopak Gajdoš v závěru nastřelil tyč Dostálovy brány.

Branky: 75. vlastní – 41. Turčák, 70. Gajdoš.

Zlín: Dostál – Pazdera, Hubáček, Kroča, Hájek – Železník, Holík, Salachna, Polách, Hruška – Kurtin. Střídali: Elšík, Linek, Malý, Bublák, Ruskovský, Červenka Š., Malcharek, Bartolomeu.