1. FC SLOVÁCKO – ZLÍN 2:1 (2:0)

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním bylo jasně lepší Slovácko, ve druhém zase my,“ konstatoval zlínský trenér Ladislav Minář.

Jeho protějšek Josef Mazura, který loni touto dobou seděl na lavičce prvoligové Tescomy, si lepší začátek ani nemohl přát. Chmelíček už po několika desítkách sekund vystihl špatnou rozehrávku zlínské obrany a chladnokrevně poslal svůj tým do vedení. „Byl to výborný vstup do utkání, v prvním poločase jsme pak pokračovali ve velmi dobrém výkonu,“ nechal se slyšet hradišťský asistent Jan Palinek.

Prim hrála především dvojice nováčků ve středu zálohy Abrahám, Valenta. „Opravdu jim to klapalo. Především se výborně doplňovali, oba dokázali zaútočit a také dobře bránit,“ pochválil nové svěřence Palinek. Pojistku prvoligisty přidal před přestávkou Racko.

Po poločasovém hromadném prostřídání už ale na hřišti vládl Zlín. „Ve druhé půli nás zatlačil a nakonec i zaslouženě zkorigoval výsledek,“ přiznal Palinek. Slovácko muselo být za vítězství hodně rádo. „Na čisté šance jsme vyhráli šest čtyři,“ spočítal Minář. Za jeho tým se trefil do černého pouze stoper Zbožínek 12 minut před koncem.

Zlín vyzkoušel olomouckého záložníka Nepožitka, jeho výkon však nechtěl Minář příliš hodnotit. „Nastoupil po nemoci. Zda zůstane v týmu stejně jako třeba Valášek, nebo Šrom se ale ještě ukáže,“ uvedl Minář.

Tescoma ještě otestuje slovenského záložníka Adriana Lučana, který naposledy působil ve třetí španělské lize. „Zlín je pro mě zajímavá výzva. Vím, že jen těsně mu unikla záchrana první ligy a že chce rychle zpět. Takový klub mě zajímá. Rád bych se podílel na něčem velkém,“ řekl pro zlínské webové stránky 26letý fotbalista.

Další přípravný duel čeká Tescomu v sobotu dopoledne, kdy doma na Letné hostí slovenského prvoligistu z Prešova. Slovácko hraje ve stejný den také s účastníkem slovenské nejvyšší soutěže, od 16 hodin se střetne v Kunovicích s Dubnicí.

Branky: 1. Chmelíček, 35. Racko – 78. Zbožínek.

Slovácko: Heča – Urbánek (46. Randa), Kordula (60. Ondřejka), Šimáček, Kubáň – Cleber (46. Gonda), Abrahám, Valenta, Racko (46. Perůtka) – Švancara (65. Sládek), Chmelíček (65. Kerbr).

Zlín: Kořínek – Malcharek, Zbožínek, Linek (75. Elšík), Jelínek (46. Novák) – Valášek (46. Šrom), Nepožitek (46. Křiva), Šmahaj (75. Motal), Vyskočil (46. Lukaštík) – Kroupa (60. Poznar), Bačík (46. Žůrek).

(pf, ms)