1. FC SLOVÁCKO – SENICA 2:0 (1:0)

Slovácko bralo přípravný zápas naprosto vážně, před důležitými zápasy v Gambrinus lize to byla jedinečná příležitost, jak sehrát novou posilu Lukáše Zelenku s týmem i po trestu se vracejícím Petrem Švancarou.

Do zápasu mnohem lépe vstoupil hradišťský tým a po necelé čtvrthodině vyjádřil jeho převahu úvodním gólem Němčický. Zkušený stoper se po Zelenkově rohu nejlépe zorientoval v pokutové území a pravačkou poslal míč přesně k tyči – 1:0. Chvíli později se poprvé výrazněji připomněl Švancara. Jeho krásné vysunutí proměnil Ondřejka ve druhý gól, rozhodčí jej ale pro ofsajd, který nikdo jiný neviděl, neuznali.

Jedinou kaňkou na prvním poločase tak bylo nucené střídání Chmelíčka, který inkasoval úder loktem. „Není to ale nic vážnějšího, je v naprostém pořádku,“ prozradil po utkání mluvčí Slovácka Aleš Mazúrek.

I nástup do druhé půle českému mužstvu vyšel. Rackova bomba se sice odrazila od břevna, Švancara ale míč pohotově vrátil do ohně a Zelenkovi už při premiérové trefě v dresu Slovácka nestálo nic v cestě – 2:0.

Po prostřídání sice ožil i soupeř, do žádné vážnější šance jej ale obrana nepustila. Na vyšší rozdíl mohl po dalším vysunutí s chutí hrajícího Švancary zvýšit Racko, v jasné šanci ale trefil jen gólmana Senice.

„První půle byla z naší strany kvalitnější. Výborně jsme se pohybovali a zaslouženě se dostali do vedení. O přestávce soupeř prostřídal a působil čerstvějším dojmem, výhru jsme si ale pohlídali,“ konstatoval trenér Slovácka Josef Mazura.

Branky: 14. Němčický, 54. Zelenka.

Slovácko: Vašek – Randa, Němčický, Struhár, Urbánek (76. Cleber) – Ondrejka, Kordula, Zelenka, Perůtka – Švancara, Chmelíček (42. Racko).