„Byli pro nás určitým měřítkem. Přitom jsme měli jeden z nejmladších kádrů v krajském přeboru. Kladl jsem na tyto zápasy největší důraz, aby si hráči ověřili, jak na tom jsou. Kromě podzimního zápasu s Bystřicí jsme nastupovali v nejsilnějším složení. Ukázalo se, že můžeme konkurovat a hrát vyrovnanou partii i s nejlepšími mužstvy soutěže,“ pochvaluje si hlavní kouč Slušovic Bohuslav Elšík.

Přitom už po podzimu v klubu vyhodnotili, že o absolutní špičku hrát nebudou a najeli na úsporný režim. „Proto jsme ani neposilovali a drželi si úzký kádr, abychom jaro odehráli co nejméně finančně nákladně. Doplňovali jsme hráči z dorostu,“ vysvětlil Elšík.

Jeho svěřenci skončili na konečném sedmém místě, které ve Slušovicích hodnotí kladně. „Chtěli jsme se pohybovat v popředí tabulky, což se nám podařilo,“ soudí kouč.

Ani do budoucna nemají zrovna malé cíle. Chtěli by vybojovat divizi. „Postupu bychom se nebránili, ale není to naše priorita. Musíme však stabilizovat kádr a vhodně doplnit mladými odchovanci, ale i posilami z okolních klubů. Rádi bychom si divizi zkusili,“ hlásí ambiciózní kouč.

Podle všeho však i Elšík byl již na odchodu z klubu, rozhodl se ale zůstat. „Nakonec ano, ale více bez komentáře,“ odmítl Elšík prozradit důvod zaječích úmyslů.

I on si je však vědom, že úzký kádr je potřeba rozšířit a vytvořit zdravou konkurenci. „Máme vytipované tři hráče. Kdyby dva z nich přišli, byl bych rád. Jména samozřejmě neprozradím, protože ještě není nic hotového,“ pokrčil rameny slušovický lodivod.

Trenér by uvítal i čtyřdenní soustředění. „Musím se nejprve domluvit s vedoucím týmu. Zapracovali bychom na fyzické kondici. Měli jsme i domluvené zápasy s Napajedly a Hulínem, ale nakonec z nich sešlo kvůli kolizi termínu jejich pohárových duelů,“ dodal Bohuslav Elšík.