„Určitě to bude v barvách Slušovic, jen nevím zda to vše bude stačit na první tým. Tréninky a první přípravné zápasy napoví,“ je opatrný bývalý prvoligový fotbalista Fastavu Zlín, Synotu, Bohemians či zahraničních Trenčína a Dinama Tbilisi.

Na podzim opět patřil k oporám svého týmu a po zranění Libora Čunka převzal po něm i kapitánskou pásku.

„Prostě to na mě zbylo,“ směje se 41letý špílmachr, který se už pozvolna chystá do fotbalového důchodu.

„Libor se již uzdravil, žezlo rád vrátím. Fotbal je už pro mě zábava,“ potvrdil Dobeš, jenž se již řadu let v civilu věnuje deratizaci.

Stejně tak již více jak tři sezony rozdává své zkušenosti v ligovém Zlíně mládeži.

„Naplňuje mě to, je skvělé vidět, jak se kluci zlepšují. Trénování mě baví,“ potvrdil.

Ve Slušovicích se již připravují několik týdnů. Zprvu ve skupinách, nyní již tradičně společně.

„Pro nás byl návrat na pažit vysvobozením, konečně jsme se mohli všichni vyblbnout. Mnohem těžší je to ale pro profíky. Úroveň úvodních ligových kol po pauze nebude valná, bude chvíli trvat, než se vše v nejvyšších soutěžích vrátí do normálu. Hlavně na zranění budou všichni náchylnější,“ očekává zkušený úspěšný ligový záložník.

Svěřenci Jana Večeři uplynulý předčasně ukončený ročník nepovažují za nejpovedenější, získali 12 bodů. Do nové sezony jdou s cílem vyhnout se záchranářským starostem.

„Herně to není špatné, nepropadli jsme, ale neproměňovali jsme šance. Na tom nyní musíme zapracovat,“ má jasno Dobeš, jenž neočekává žádné velké změny v kabině.

„Uvidíme jestli někoho získáme, posílení ofenzivy by nám neuškodilo. Máme mladý tým, který se musí otrkat a získat sebevědomí. Pak přijdou tolik potřebné góly,“ dodal fotbalista a otec tří dětí.