„Je to kruté. Velké zklamání. V kabině je smutek,“ neskrýval emoce bezprostředně po zápase kouč Jaroslav Matějíček. „Snad to časem přejde. Sezona byla vydařená, jen chybí třešnička na dortu v podobě postupu,“ věděl zkušený kouč.

Největší rival z Rosic nesměl v případě zaváhání Viktorie vyhrát s Vrchovinou (2:0), ale překvapení nedopustil. Při stejném skóre ze vzájemných zápasů rozhodovalo lepší celkové skóre. „Protivník dal o osm gólů víc, a proto postoupil. Škoda že se nehraje pohárovým pravidlem, jelikož jsme vstřelili více gólů na hřišti soupeře,“ smutnil Matějíček.

Ale jeho svěřencům chyběl jeden vstřelený gól do sítě Blanska. A že mu byli několikrát sakra blízko. Jurčík šel sám na brankáře, ale nepovedla se mu klička. Šuranský nebezpečně pálil z velkého vápna. Poté střílel po průniku Zábojníka Maschtovský, ale brankář míč nohou vyrazil. „Byly to tři nadějné šance. Domácí jsme k ničemu nepustili. Pouze nakopávali míče,“ dusil v sobě hořkou příchuť otrokovický stratég.

Také po změně stran Viktoria udávala tempo hry. „Měli jsme míč více na kopačkách a snažili se hrát, protože jsme věděli, že remíza nic neřeší,“ věděl Matějíček.

Blansko mohlo udeřit deset minut před koncem, ale míč v největší příležitosti zápasu poslalo těsně vedle tyče. „My jsme měli další příležitosti Jurčíkem, Vavrušou a Alexou, který stál sám před prázdnou brankou a trefil nohu gólmana,“ proklínal smůlu v koncovce trenér úřadujících vicemistrů divize D.

Čerstvé informace o souběžně hraných zápasech největších konkurentů prý neměl. „Telefon jsem u sebe neměl. Soustředil jsem se na náš zápas. Někdo mi ale před koncem zápasu říkal, že Rosice vedou 1:0, a poté jsem ještě věděl, že daly i druhý gól,“ pravil zklamaný Matějíček. „Je třeba zvednout hlavu a jít dál. Ještě se může stát, že Rosice z finančních důvodů MSFL odmítnou a budeme mít šanci my. S tím ale musíme počkat,“ vyhlíží jiskřičku naděje na dodatečný postup Jaroslav Matějíček.

BLANSKO – VIKT. OTROKOVICE 0:0

V. Otrokovice: Křížek – Zábojník, Kraváček, Gerych, Ondráš (85. Benýšek) – Zálešák – Maschtovský (70. Alexa), Šuranský (78. Vančura) Dujka – Jurčík, Vavruša. Trenér: J. Matějíček.