SPARTA PRAHA – TESCOMA ZLÍN
Sobota 8. listopadu, 17.00 hod.
Bilance: 12 zápasů, 6 výher, 1 remíza, 5 porážek, skóre 15:12
Loňské zápasy: 2:1 (doma), 0:2 (venku)

„Musíme závěr podzimu odehrát takovým způsobem, abychom na jaře měli reálné šance poprat se o záchranu. Už teď je jasné, že to bude brutální boj,“ prohlásil zlínský trenér Stanislav Levý.

Výčet čtyř podzimních soků Tescomy však není zrovna povzbudivý. Venku pátá Sparta a sedmé Brno, doma šestá Olomouc a druhá Mladá Boleslav.

Přestože oba sobotní soupeře od sebe dělí v tabulce deset míst a 13 bodů, mají toho hodně společného. Kromě stadionu se stejným názvem Letná především fakt, že po podzimním zápase se Slavií Praha sáhlo vedení k trenérské výměně, která se zatím minula v obou případech účinkem.

Na lavičku Tescomy usedl dočasně ředitel klubu Ladislav Minář, po jehož taktovkou přidal Zlín ve čtyřech utkáních k dosavadním pěti bodům pouze tři. Po Minářovi převzal 1. listopadu štafetu dlouho očekávaný Levý, ani jeho premiéra ale nedopadla dobře. Tescoma prohrála minulou neděli na Žižkově s Bohemians Praha 0:1.

„Nepovedený první poločas bych přikládal psychickému bloku z toho, že máme málo bodů. Ve druhé půlce už ale obavy z mančaftu spadly a hrál mnohem lépe,“ podotkl Levý.

Před zápasem se Spartou se během čtyř tréninků snažil do týmu hlavně napumpovat sebevědomí.

„Pokud hráči nebudou věřit ve vlastní síly a schopnost, nemůžou uspět,“ pronesl padesátiletý kouč.

V pohodě ale není ani Sparta. Nahoru nešla ani s novým trenérem Josefem Chovancem, který vystřídal Vítězslava Lavičku. Ze tří utkání s Chovancem získala čtyři body a naposledy prohrála po bezkrevném výkonu v Ostravě 0:2.

„Pro nás by bylo lepší, kdyby s Baníkem remizovala nebo vyhrála. Takhle utkání s námi nepodcení,“ upozornil Levý.

Narozdíl od předchozího duelu však bude mít opět k dispozici stopera Zbožínka a nejlepšího střelce Baču, kteří pykali za čtyři žluté karty. Mimo jsou ale stále tři marodi, obránce Penner, brankář Baránek a záložník Konečník. Rovněž domácí nastoupí oslabení. Letenským totiž schází pilíř zadních řad stoper Řepka.

Pravděpodobná sestava Zlína: Kořínek – Malcharek, Kroča, Zbožínek, Malý – Malár (Musil), Kóňa, Zúbek, Šmahaj, Vyskočil – Bača.