Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně, o to více se nyní těším na nedělní derby v Brumově," pousmál se trenér TVD Slavičín, třetího celku uplynulého ročníku, Vladislav Straka.

TVD SLAVIČÍN – URČICE 5:1 (1:0)

Snad jen v úvodu snaživý soupeř dokázal s domácími držet krok. Akce se přelévaly ze strany na stranu, a přestože Slavičín protivníka neválcoval, měl mírně navrch.

„Vše vygradovalo po půlhodině hry a perfektní akce Petra Švacha. Ten uvolnil Jaroše, jenž zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Matůše," radoval se kouč domácích. „Do přestávky jsme mohli vedení navýšit, ale zahodili jsme další tři šance, ty největší měl dvakrát na hlavě Pavel Kříž," upřesnil Straka.

Určice ale po změně stran nezačaly vůbec ustrašeně a dvěma akcemi TVD pořádně vyděsily. Naštěstí na místě byl vždy gólman Talčík.

„Dlouhodobě se netajím myšlenkou, že bych pro nás zrušil přestávky a hrál bez nich. Naše nástupy do druhé půle jsou totiž katastrofální," nebere si servítky Straka, jehož svěřenci se naštěstí po pěti minutách oklepali a pokračovali ve výkonu z prvního dějství.

„Nejkrásnější akce byla k vidění v 53. minutě – Kalus z naší poloviny se přes čtyři pět protihráčů dostal až ke svatyni soupeře, kde svým precizním centrem vybídl ke druhému uklidňujícímu gólu Křžíže," oddechl si.

Závěr nakonec patřil zcela Slavičínu, který druhou trefou Kříže (79.) a následnými trefami obou Švachů zvýraznili své vítězství. Pouze tří minuty před koncem dovolili soupeři výsledek korigovat.

„Kluci podali výborný bojovný kolektivní výkon. Hodně mě ale překvapil Pavel Kříž, o jehož nominaci do základní sestavy jsem měl původně pochybnosti. Po měsíci problémů s kolenem totiž začal trénovat až v úterý, ale i přesto utkání skvěle zvládl, v neposlední řadě fyzicky," pochvaluje si kouč, který již netrpělivě vyhlíží víkendové derby.

„Oba celky vyhrály, získaly zajímavé posily. Pokud bude i pěkné počasí, má dorazit až patnáct stovek diváků," už se těší na atmosféru, kterou může jedinečnému valašskému divizním derby závidět nejeden ligový profesionální klub, Vladislav Straka.

Slavičín: Talčík – Kocián, T. Švach, Kalus, Šindler – Jaroš (88. Chovanec), Matůš, Školník, R. Bublák (70. Dolina) – P. Švach, Kříž (85. A. Fojtík). Trenér: L. Straka.