„Pořád je to Evropská liga. Dál budeme makat a na sto dvacet procent hrát za klub, fanoušky i za sebe. Budeme chtít další zápasy vyhrát,“ říká krajní obránce Zlína Miloš Kopečný.

Třiadvacetiletý rodák z Holešova se znovu dostal do základní sestavy Páníkova výběru. I když defenziva vítěze MOL Cupu fungovala lépe než v Moskvě proti Lokomotivu, výsledek byl stejný. Ševci i přes odvážný výkon podlehli dánskému mistrovi rozdílem třídy.

„Není to věcí nezkušenosti. Prostě Kodaň nás minule podcenila. Proto v odvetě postavila to nejlepší a na rozdíl od nás vstřelila branky. My ne, proto jsme prohráli,“ má jasno Miloš Kopečný.

Zatímco ševci slibné příležitosti neproměnili, Dánové využili chyby ve zlínské defenzivě a zaváhání soupeře nekompromisně trestali. O výhře Kodaně v závěru prvního poločasu rozhodl český reprezentant Michael Lüftner, další dva góly přidal ve druhém poločase Benjamin Verbić.

Vukadin Vukadinovič
Nezvládli jsme zápas pravdy. I tak to nemáme důvod balit, říká Vukadinovič

„Je to frustrující. I když je Lokomotiv ještě lepší než Kodaň, i ona si proti nám zasloužila vyhrát,“ míní Kopečný.

Moravané nastoupili v Kodani v totožné sestavě jako v sobotu proti Bohemians a stejně jako v Ďolíčku předváděli slušný výkon s organizovanou defenzivou. Favorit se dlouho nemohl pořádně prosadit a fanoušci více než půlhodinu čekali na šance.

„Ostych nám nechybí. Prvních dvacet minut jsme hráli slušně. Pak jsme ale v obraně přestali dobře pracovat. Soupeře jsme nevytláčeli, naopak jsme mu nechali prostoru,“ říká zlínský krajní bek.

Dánský mistr toho využil při standardní situaci a nepokrytý stoper Lüftner hlavou udeřil.

Favorit se zklidnil a po přestávce diktoval tempo hry.

„Byli jsme hodně roztažení, měli velké díry. Naši střední záložníci to měli dost těžké,“ ví Kopečný.

Krátce po změně stran udeřil Slovinec Verbić a bylo to 2:0. Ševci se snažili, tlačili se dopředu, ale nebyli efektivní. V závěru je dorazil Verbić, když předtím Amankwaa z úhlu trefil tyč.

„Výsledek je krutý, ale musíme se dívat dopředu,“ vyhlíží další duel Kopečný.

Na smutek není čas. Fastav už v neděli vyzve Spartu. Přepnout z Evropské lize na českou nejvyšší soutěž tentokrát bude jednodušší. Motivace ševcům nechybí, proti klopýtající a body rozdávající Stramaccioniho partě chce v HET lize každý uspět. Ani Zlín není výjimkou. I když únava bude zřejmě znát.

Trenér zlínských fotbalistů Bohumil Páník pózuje na stadionu v Kodani s univerzálem Tomášem Janíčkem.
Páník: Soupeř nám ukázal, jak nakládat se šancemi

„Sparta je pořád jeden z našich největších klubů, takže problém s motivací by neměl být. Hodně bude záležet na tom, jak si odpočineme, a jak se budeme cítit,“ myslí si Kopečný.

Holešovskému rodákovi podzimní zápřah nevadí. Třiadvacetiletý fotbalista radši bojuje o body, než trénuje, takže rychlý sled utkání mu maximálně vyhovuje.

„Je lepší, když se hraje dvakrát týdně,“ říká Kopečný, který neví, zda se proti Spartě objeví v základní sestavě.

„V kádru je dvacet vyrovnaných hráčů. Je skoro jedno, kdo nastoupí,“ tvrdí.

Zvučného soupeře zatím neřeší. Ševci až doteď měli v hlavě především Kodaň.

„Sparta má své problémy, ale my taky nemáme moc bodů. Doma musíme vyhrát,“ burcuje Kopečný.

Fastav se po dvanácti kolech krčí v HET lize až na devátém místě. Na páté Pražany ztrácí šest bodů.

„Ztráta je nepříjemná. Na druhé straně jsem nečekal, že budeme hrát o titul. Na to jsou tam jiné týmy,“ dodává zlínský obránce.

Fotbalisté Zlína (v bílých dresech). Ilustrační foto
Český obránce Lüftner sestřelil Fastav, který v Kodani prohrál 0:3