SPYTIHNĚV – POLNÁ 2:2 (1:1)

Již v 5. minutě všem pořádně zatrnulo. Po hlavičkovém souboji se skácel k zemi obránce Slovácké Sparty Horák, jemuž soupeř loktem rozbil hlavu a musel být převezen do zlínské Baťovy nemocnice.

„A byly tam další dva podobné zákroky. Mrzí mě, jaký rozhodčí nastavil metr, ale držel se ho celý zápas. Na červenou kartu to zřejmě nebylo, na žlutou však určitě,“ myslí si hlavní kouč Slovácké Sparty Petr Polášek. Diagnóza? Lehký otřes mozku, čtyři stehy a nařízen klidový režim.

Sotva však nosítka opustila hrací plochu, zraněného spoluhráče bleskově pomstil úvodní trefou Gröpl. Domácí měli v první půli převahu, sudí navíc další trefu neuznal pro ofsajd. „Nevěřím tomu, že byl dvoumetrový. Mohli jej pustit ve prospěch fotbalu,“ tvrdí Polášek.

V závěru půle Polná přidala, vynutila si tlak a po závaru ve vápně a ruce Sokola proměněnou penaltou ve 44. minutě Kučery vyrovnala. „Byla jasná. Můžeme být rádi, že nás nevyloučili. Rozhodčí si to obhájí,“ myslí si trenér Spytihněvi.

V 55. minutě po faulu na Hubáčka proměnil penaltu Gröpl, ovšem poté Spytihněv vyklidila hřiště a hosté nádhernou střelou Pražáka vyrovnali. Závěr byl v režii Polné, které tři body odmítl vydat parádním zákrokem gólman Hájek.

„Hráli jsme v deseti lidech a měli čtyři dorostence na lavičce, které jsem navíc dnes viděl poprvé. Z tohoto pohledu je to zlatý bod. Polná ale nebyla lepší, třebaže v závěru nám docházely síly a soupeř měl gólovku,“ myslí si Polášek.

Branky: 5. a 55. z pen. Gröpl – 44. Kučera z pen. 60. Pražák. Rozhodčí: Mikyska – Kolář, Doležal. Diváci: 130. 

Spytihněv: Hájek – Krejčí, Sokol, Barot, Horák (7. Leone) – Kovařík, Gröpl, Horsák A., Krejčí – Hubáček, Horsák D. Trenér: P. Polášek.