SPYTIHNĚV – HODONÍN 0:3 (0:1)

„Po roce a půl, co jsem u mužstva, nás nikdo takhle nepřehrál. Byli zkrátka vynikající po všech stránkách,“ uznal hlavní trenér Petr Polášek.

Přitom Spytihněv do zápasu vletěla aktivně. V úvodu dokonce rozvlnila síť, leč ofsajdová past hostů sklapla včas. Slovácká Sparta měla i další příležitosti a gól visel ve vzduchu. Jenže ve 38. minutě udeřilo na druhé straně Kouřilem. „Kdybychom dali první gól, hrál by se úplně jiný zápas,“ tuší Polášek.

Obvyklý scénář. Jinde by fanoušci nad svými fotbalisty lámali hůl. Jenže ne ve Spytihněvi, která je pověstná svými dokonalými zvraty. „Kluci, ještě to zkusíme,“ povzbuzovali diváci své hráče.

Kdo čekal po přestávce domácí uragán, hluboce se mýlil. Spytihněv marně dobývala branku soupeře, naopak z brejku krásnou utěšenou střelou zvýšil opět Kouřil. „Presinkem nás přehrávali celých devadesát minut. V ničem jsme se jim dnes nevyrovnali. Neměli jsme na ně,“ litoval Polášek.

Spytihněv nemohla na bezchybně hrající Hodonín nic vymyslet a schylovalo se k nakopávaným míčům, až se herní projev změnil v křeč. „Pokud to nejde po zemi, museli jsme to řešit jinak,“ vysvětlil.

Definitivní knokaut zasadil Spytihněvi střídající Lorenc v poslední minutě. Čtvrtá střela Hodonína na branku skončila třetím gólem. „Pořád je lepší prohrát s Hodonínem než s Napajedly,“ zůstal nad věcí Polášek.

Ano, právě třaskavé derby proti týmu ze sousedního města čeká Spytihněv již tuto sobotu. Polášek navíc v zeleno–žlutém dresu odehrál spoustu zápasů, o náboj bude tedy postaráno.

„Ale pro nás to bude další zápas o tři body. Možná to ale bude pikantní pro diváky. Budu rád, když zápas skončí 5:4 v náš prospěch než jen 1:0, protože fotbal se hraje pro diváky,“ pozval fanoušky Polášek.

I jeho svěřenci se mají také na co těšit. „Chci vypsat bečku za výhru. Ale i dnes měli kluci motivaci navíc, protože Libor Grabec jim za výhru slíbil sto chlebíčků. Nevyhrálo se, takže i proto něco vypíšu. Ať kluci mají radost,“ pousmál se Petr Polášek.

Branky: 38. a 55. Kouřil, 90. Lorenc. Rozhodčí: Dubruvský – Klíma, Růžička. ŽK: 69. Špaček, 70. Kouřil. Diváků: 140.

Spytihněv: Hájek – Horsák D., Grabec, Ruman, Sokol – Laciga (77. Hubáček), Horsák A. (61. Křenek), Spurný (57. Kovář) – Ulman, Barot. Trenér: P. Polášek.