„Minulý týden jsem musel kvůli nedostatku hráčů zrušit přípravné utkání s Baťovem," lamentuje kouč Josef Pospíšil.

Zranění, dovolené a hromadný odchod hráčů mu komplikují práci. „Neměl jsem ani dvanáct hráčů," štve Pospíšila, který podobnou situaci dřív nezažil.

Z jarní soupisky jsou kmenovými hráči Slovácké Sparty pouze brankář Hájek, stoper Barot, záložníci Gröpl s Horsákem a útočník Večeřa. „Zbytek si proto může rozmyslet, jestli budou u nás, nebo jinde," poznamenal trenér.

Na listině odchodů je obrovský přetlak. Tomáš Krejčí je ve Viktorii Otrokovice, z hostování do Slovácka se vracejí i Lysoněk, Bančák a Barosík. „Hledají si angažmá. Už u nás nechtějí hrát," začal vypočítávat hráčské ztráty.

Podobně jsou na tom i dlouholeté opory David Horsák, který si zatím hledá nový tým a i Sokol, který se upsal Vizovicím. „Je vytížený v práci a nedokáže toho tolik odehrát," vysvětluje.

A o další fotbalisty je také zájem. „Už nyní je odchodů dost a nyní řešíme, jak udržet alespoň stávající kluky, jako jsou Kovář, Pantálek a Foltýn. Je o ně zájem z vyšších soutěží a momentálně řešíme jejich budoucnost," obává se nejhoršího Pospíšil.

Zrovna v sousedních Napajedlech se rovněž přestavuje tým a část hráčů Spytihněvi už byla oslovena novým trenérem Zapletalem. Například záložník Kovář. „Hodně hráčů tam má namířeno, ale nevím, jak to dopadne. Pan Zapletal také shání a dává klukům možnost, aby hráli divizi. To samozřejmě beru, nicméně pro mě je to špatné. Něco jsem s těmito hráči prožil, naučil jsem je a teď mizí," lomí Pospíšil rukama.

Více než devět hráčů může na podzim hrát jinde. „Doufal jsem, že osmdesát procent hráčů udržíme a budeme v krajském přeboru hrát důstojnou roli, což pořád chceme. Ale základ je už udržet stávající kádr pohromadě," ví Pospíšil, který měl přitom od většiny hráčů slíbené, že zůstanou.

„Přislíbené to můžete mít, jak chcete. Pak ale přijde letní pauza, nabídky z divize a nikdo není povinný ústní slib dodržet. To jsou mladí kluci, kteří chtějí hrát vyšší soutěž," chápe Pospíšil jejich rozhodnutí.

„Momentální situace však není moc dobrá. Pořád ale věřím, že se zlepší. Buď se udělají kroky, aby se hráči udrželi, nebo se sežene někdo jiný," má Pospíšil pouze dvě varianty řešení krizové situace.

A rozhodně se intenzivně jedná a pracuje, vždyť start nového ročníku se kvapem blíží, divize startuje 10. srpna. „Vypadá to na příchod mladých kluků, ale zatím vám k tomu víc neřeknu. Bavíme se o tom, jednáme, ale zatím hráčů ve Spytihněvi mnoho není," mrzí bývalého trenéra Hulína, SK Baťov nebo Viktorie Otrokovice.

Podle informací Deníku má do Spytihněvi namířeno právě David Kučera z Napajedel. „Doufám, že to vyjde," nepopřel Pospíšil, že se schopným střelcem jedná.

Spekulovalo se i o dalším fotbalistovi se zkušenostmi z divize, obránci Michalu Kraváčkovi ze Sehradic. „Ten zatím u nás vůbec není," odmítl Pospíšil, který přípravu zahájil 13. července a dosud odehrál jen jeden zápas s Kojetínem. „Tento týden máme dva přípravné zápasy a doufám, že se odehrají," věří Josef Pospíšil v konfrontaci s rezervou Zlína a Uherským Brodem.