Talentovaný fotbalista trpí doma ve Zlíně, neboť přestože fotbal miluje, hrát ho nemůže. „Mám problémy se srdcem. Lékař mi prozatím zakázal vrcholový sport,“ krčí smutně rameny 24letý fotbalista.

Co mu ale přesně je, nevědí pomalu ani lékaři. „Mám mimo normu srdeční stěnu, ale co je původem, mi nikdo neřekl. Někteří tvrdí, že je to u sportovců normální, jiní zase ne,“ pokračuje ve smutném povídání ještě nedávno opavská opora. Na konci tohoto týdne míří Vašek Zapletal do Prahy, kde si vyslechne konečný verdikt lékařů. „Čeká mě vyšetření u specialisty, který mi řekne, zda je to na fotbal či ne. Pevně doufám, že vyšetření dopadne dobře,“ přeje si Zapletal.

Do Opavy ale příliš nejezdí. „Byl jsem tu jen na začátek přípravy, jinak běhám, posiluji doma ve Zlíně. Na fotbal raději nechodím, trhá mi srdce, když vidím, jak ostatní makají a já ne,“ přiznává opavský záložník. „Chtěl jsem se jet podívat na Zlín, ale upustil jsem od toho, zase bych akorát celou noc nespal. S kluka z Opavy si ale pravidelně volám,“ říká smutně Vašek Zapletal.

V hlavě se pomalu připravuje i na možnost, že od lékařů uslyší zápornou odpověď. „Musel bych do práce, živit se něčím musím, ale snad o fotbal nepřijdu,“ doufá hráč, který má v Opavě ještě rok platný kontrakt. „Pokud mi to lékaři dovolí, v pondělí se hlásím na tréninku,“ dodal.