Ta přešla po sloučení se Slušovicemi do jeho mateřského oddílu, kde působí dodnes, byť pouze na úrovni I. A třídy.

Už vás to netáhne do vyšší soutěže?

Už mám svoje roky, a přestože se ještě občas objeví nějaká nabídka z vyšší soutěže, nemám potřebu nikam odcházet. Jsem tak trochu patriot a Slušovice mi vyhovují. Máme zde výborné zázemí na úrovni divize, saunu, bazén, před každým tréninkem vyprané a připravené věci, takže těžko počítat, že bych si odchodem do nějakého okolního oddílu polepšil. Navíc se mi zde tréninky i zápasy daří skloubit s prací, což také hraje svoji roli.

Patříte k těm vůbec nejzkušenějším. Jak jste spokojený po podzimu?

Je to o něco lepší, než jsem očekával. Myslím si, že výsledky odpovídají tomu, jaký kádr máme k dispozici. Měl jsem trochu strach, abychom na tom nebyli hůř.

Jako loňský účastník krajského přeboru jste netoužili po postupu?

Doufal jsem, že když v létě přijdou dva tři zkušení kluci a mančaft se doplní, mohli bychom se pohybovat na úplné špičce. Jenomže nikdo nepřišel, mužstvo se doplnilo pouze o dorostence a mladé kluky. Ti sice budou časem dobří, ale ne hned. V tomto ohledu slušovický fotbal v posledních letech stagnuje.

Jak to myslíte?

Lidé, kteří klub vedli, byli velcí nadšenci, ale neměli potřebné zkušenosti. Nepodařilo se udržet spoustu zkušených hráčů, kádr se v podstatě rozprodal a nikdo další nepřišel. Člověk musí být občas i nepříjemný a to oni nebyli. Pustili každého, kdo chtěl. Pořád se to doplňovalo jenom o dorostence a talentované kluky z vlastní líhně. Na jednu stranu je to sice pěkné, že tak dobře pracujeme s mládeží, na druhou stranu se pak nemůžeme divit, že mužstvo sestoupilo z krajského přeboru.

Je posílení akutní i teď?

Myslím si, že kdyby přišel dobrý středový hráč a rychlý útočník, můžeme se ještě v průběhu jara dotáhnout na špici. Odstup není tak velký. Ale je potřeba konečně začít pracovat na posilách a poohlédnout se v okolí po pár šikovných hráčích.

Na lavičce přitom sedí zkušený trenér Ďurďa a v managementu klubu je zkušený exligista Roman Dobeš. Mohou pomoct?

Osobně jsem moc rád, že jsou tady. Roman nám navíc ještě může za dva tři roky pomoct také na trávníku jako hráč. Oba se na podzim spíše seznamovali s chodem klubu a jednotlivými hráči, teď věřím, že využijí svých kontaktů a zkušeností a nějaké fotbalisty přivedou. Moc by nám to pomohlo. Nejen v této sezoně, ale i do budoucna.