Letos je akce určená pro chlapce a dívky ročníku 2013 a 2014. Prezentace dětí začíná v sedmnáct hodin, hodinový zábavný trénink se koná od 17.30.

„Náš klub pořádá akci již popáté. Všichni věříme, že stejně jako v minulých letech tak i letos mezi nás dorazí více než třicet dětí, které chceme přilákat ke sportu a zabavit je. Pro nás je zásadní, aby chlapci a dívky měli radost z pohybu. A je úplně jedno, zda jsou někde registrovaní nebo ne,“ uvedl šéftrenér přípravek zlínského Fastavu Jakub Řihák.

Podle něj zájem o fotbal v Baťově městě roste. „Podle mě dětí přibývá, jenom je potřeba zaujmout, přilákat na hřiště. Ve Zlíně máme výhodu v tom, že je tady liga, hlavně rodiče na značku Fastav slyší,“ těší Řiháka.

Začínajícím fotbalistům a fotbalistkám se budou při hodinovém tréninku věnovat všichni trenéři přípravek ligového klubu. Zkušeným odborníkům jde hlavně o to děti zaujmout. „Nábor bude zaměřený hlavně pohyb. Všechno bude formou zábavných soutěží a her. Chceme, aby se děti seznámily s fotbalem i dalšími míčovými sporty,“ říká Řihák.

Zkušení trenéři se nováčkům budou věnovat po celý první rok zdarma. „Neděláme žádné výběry, normálně je necháme fungovat, aby se rozkoukaly a všechno vyzkoušely. Rozdělujeme je až po jedné sezoně. Potom už záleží na pohybových a jiných dovednostech,“ vysvětluje.

Rodiče, kteří vezmou své ratolesti začátkem září na Vršavu, by neměli zapomenout potomkům přibalit kopačky, sportovní oblečení, láhev na pití a míč. Všechno ostatní už budou mít k dispozici.

Nábor fotbalistů FC Fastav Zlín

Kdy? Středa 2. září od 17.30 do 18.30 (prezentace začíná v 17 hodin)

Kde? Sportovní areál Vlastislava Marečka na Vršavě ve Zlíně

Kdo? Nábor je určený pro kluky a dívky ročníků 2014 – 2015