Začátek utkání ale zlínské devatenáctce vyšel a již v 11. minutě otevřel skóre Grygar. Srovnat se ale Severočechům podařilo už po čtvrthodině, kdy po faulu brankáře Janalíka využily Teplice výhodu pokutového kopu. Penalta se poté kopala i na druhé straně, kdy se po šesté v sezoně trefil Motal. Teplice navíc od této chvíle museli hrát v deseti, protože faul na Grygara ohodnotil rozhodčí červenou kartou.

Severočechy ale tento moment nezlomil, ba naopak ještě před poločasovým hvizdem srovnali na 2:2.

Po změně stran chtěli domácí co nejdříve rozhodnout. Ale teplická obrana pracovala na jedničku a bránila remízu. Navíc půlhodiny před koncem dokázali Severočeši vstřelit třetí gól, ze kterého se zlínští už nevzpamatovali. „Porážku jsme si zapříčinili sami. Byli jsme zbytečně nervózní. Ve druhém poločase jsme chtěli rozhodnout, ale místo toho jsme hráli v křeči. Soupeř odehrál celé utkání velmi dobře,“ pochválil soupeře kouč Tescomy Alois Skácel.

Stejně jako jejich starší kolegové měli i mladší dorostenci výborný vstup do zápasu. Ve 22. minutě vedli po dvou brankách Řezáče už 2:0. Udeřit však mohly i Teplice. Ale jejich sólový únik jim vychytal gólman Zapletal.

Ve druhém dějství Severočeši bojovali a chtěli z výsledkem něco udělat. Ale když Kurtin vsítil třetí gól domácích, bylo rozhodnuto. „Podali jsme dobrý výkon a prosadili jsme se i střelecky. Doufám, že vítězství nám pomůže i do dalších zápasů,“ řekl trenér Milan Hanko.

FC TESCOMA ZLÍN „19“ – FK TEPLICE „19“ 2:3 (2:2). Branky Zlína: 11. Grygar, 30. Motal z pen. Sestava Zlína: Janalík (35. Korch) – Kutra, Svoboda, Hájek, Kašpar – Kocián (78. Fiala), Motal, Bublák, Riedl – Grygar, Červenka (46. Rokos). Trenér: Alois Skácel.

FC TESCOMA ZLÍN „17“ – FK TEPLICE „17“ 3:0 (2:0). Branky Zlína: 3. a 22. Řezáč, 54. Kurtin. Sestava Zlína: Zapletal – Suchý (75. Gála), Kostka, Macek, Urbanovský – Vitásek (60. Pantálek), Beránek (51. Holík), Salachna, Postava – Řezáč, Kurtin (60. Janáček). Trenér: Milan Hanko