Z našich regionálních zástupců je na tom po podzimní části Moravskoslezské fotbalové soutěže nejlépe rezerva Slovácka, které patří druhé místo se čtyřbodovou ztrátou na zálohu olomoucké Sigmy.

„Ne ne, rozhodně na postup nemyslíme. Chceme hrát na špici a vítězit, ale máme úzký kádr. Navíc vlčáků prahnoucích po druhé lize je hned několik," poukázal kouč Slovácka B Jan Palinek.

Hrát o soutěž výše by se nebránila Kroměříž, která má o bod méně než celek z Uherského Hradiště. Odhodlání Hanácké Slavie na prahu odvet je velké. „Cítím od hráčů, realizačního týmu a vedení touhu to zvládnout. V boji máme plnou podporu od všech lidí v klubu," sdělil trenér Kroměříže Vlastimil Chytrý.

„Našimi největšími konkurenty budou béčka Olomouce a Slovácka a zkušený Prostějov," doplnil překážky v cestě za cílem kouč, jenž byl spokojen s přístupem v přípravě svých oveček.

Minimální rozdíl je mezi desátou zálohou zlínského Fastavu a o příčku horšího Hulína. Ten si před druhou půlkou sezony žádné konkrétní cíle nedává.

„Nebudu teď přemýšlet, jestli skončíme třetí. Snažím se i do kluků dostat, aby šli zápas od zápasu a chtěli porazit každého následujícího soupeře," prohodil trenér Spartaku Hulín Jindřich Lehkoživ, jenž během pauzy sice přišel o špílmachra Paciorka, ale za něj se mu podařilo získat neméně zvučnou posilu – v podobě Zdeňka Kroči.

„Základem je, aby se kluci bavili. Na druhou stranu je potřeba, aby si také uvědomili, že fotbal neděláme jen kvůli pivu, nýbrž aby práce měla zároveň smysl. Apeluji tedy hlavně na tu disciplínu, protože fotbal jinak kluci hrát umí. Musíme být stmelení, počínat si jako kolektiv," vysvětlil Lehkoživ. „V návaznosti na to přijdou i úspěšné výsledky," dodal.

Také v soutěžích Moravskoslezských divizí máme hned několik želízek v ohni. Ve skupině D má relativně blízko postupové příčce Viktoria Otrokovice, která ale ze třetí příčky ztrácí na čelo osm bodů.

„Téma postup není na pořadu dne. Uvidíme, jak se bude situace vyvíjet, ale než za každou cenu hájit aktuální pozici, to mi více půjde o útočné pojetí týmu. Chceme sebe i fanoušky fotbalem bavit," konstatoval kouč Viktorky Boris Káňa, jenž během přestávky vystřídal u kormidla Marka Sedláka.

Zcela opačné starosti budou mít naopak fotbalisté Napajedel a Uherského Brodu. „Hlavním cílem je záchrana," shodly se oba tábory.

Ve skupině E z našich celků udávají tón Valaši, kteří se ale z popředí tabulky dívají na své ambice rozdílně. „Třetí ligu jsme si již vyzkoušeli, ne, děkujeme. Divize našemu týmu a i městu sluší," potvrdil trenér čtvrtého Slavičína Vladislav Straka, jenž by ale rád favoritům jejich roli minimálně znepříjemnil.

Včetně nedalekého Brumova, který má o pět bodů více a drží druhou příčku. O bod za Vítkovicemi. „Chceme postoupit, ale ne za každou cenu," zopakoval kouč Miroslav Mičega.

„Jdeme do soutěže s tím, abychom každý zápas vyhráli a pobavili lidi. A aby kluci měli radost z fotbalu," hlásí zkušený stratég. Už tak nabušený tým totiž v kabině přivítal další zvučnou posilu – odchovance Zdeňka Šenkeříka.

„Jako trenér jsem za jeho příchod rád. Je vidět, že lidsky i fotbalově má klubu co dát," pochvaluje si. V této skupině hrají ještě valašské Meziříčí (11. místo) a Velké Karlovice (16. místo), které ale na jaře budou mít záchranářské starosti.

Pozvolna se rozjíždí také krajské soutěže. V rámci na podzim odložených předehrávek první jarního kola se odehrají dva duely (více v rubrice Kam za sportem?), přičemž Zašová i napodruhé svůj duel kvůli nezpůsobilému terénu odložila.

Víkendový los regionálních celků – MSFL: Slovácko B – Kroměříž (22. 3 v 10.15), Hulín – Třebíč (21. 3., 15.00), Opava B – Zlín B (22. 3. 15.00). Divize: Vikt. Otrokovice – Vrchovina, Uh. Brod – Hodonín, Vítkovice – Val. Meziříčí, Přerov – Velké Karlovice (všichni 21. 3., 15.00), Brumov – Hranice, Havířov – Slavičín, Velké Meziříčí – Napajedla (všichni 22. 3. 10.15).