Kromě toho vyjádřil poděkování svým spoluhráčům, kteří mu umožnili nejplodnější statistiku v kariéře. V osobních zásluhách zůstal skromný, byť z křídla není snadné nastřílet více než deset branek.

„To je pravda, ale vše se odvíjelo od to, že se kluci na mě nadřeli. Oni vědí, o čem mluvím. Já jsem se pak víc pouštěl do útočení,“ pousmál se Šrom.

Střeleckou slinu chytil zejména na jaře a v závěru soutěže dokonce pronásledoval nejlepšího kanonýra týmu Tomáše Pospíšila. Sedmadvacetiletý útočník ovšem odolal, jeho 15 gólů zůstalo nepřekonaných.

„Hecovali jsme se a ke konci sezony měl strach, když viděl, jak mi to tam padá. Byl zraněný, tak říkal, ať hlavně nedám ještě dvě branky,“ líčil se smíchem Šrom.

„S radostí jsem mu střelecký primát nechal,“ dodal s mrknutím oka.

Bývalý fotbalista Zlína, Opavy či Frýdku - Místku čekal na jinou jedinečnou radost: narození potomka. A nádherného okamžiku se už dočkal – v úterý v 19.55 hodin přivítal na světě syna Matea.

„Byla to ta nejkrásnější chvíle v mém životě,“ rozplýval se Šrom.

Nuže, o fotbalistu víc. „Přesně tak,“ přikývl šťastný táta.

Vše proběhlo ve zdraví, a tak bude mít sympatický hráč nadále klid na sport. Vnitřní soulad by přitom měl projevovat opět v barvách Spartaku.

„Výš už asi nezamířím. Poté, co jsem prodělal zranění, jsem změnil životní priority. Teď je hlavní rodina. V Hulíne jsem nadmíru spokojený a jestli se mnou bude klub počítat, nebudu se bránit spolupráci,“ usmál se Michal Šrom.