VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Štípa se po roce vrací do okresního přeboru

Zlínsko - Po podzimní části III. třídy skupiny B mohlo pomýšlet na prvenství pět celků. Boj o postup se nakonec smrskl na dva týmy. Kašava však Štípu nedohnala a na svého soupeře ztratila dva body, což je nejmenší rozdíl mezi vedoucími dvěma mužstvy ze všech tří skupin III. tříd. Pád neminul pět klubů, což se hlavně nečekalo u Bratřejova.

25.6.2008
SDÍLEJ:

Fotbalisté Štípy (s míčem) vyhráli na jaře na hřišti čtvrtých Pozlovic v předposledním kole 4:1, a definitivně si tak zajistili v soutěži prvenství a po roce návrat do okresního přeboru.Foto: Petr Holubář

FK ŠTÍPA

Fotbalisté Štípy se po roce vracejí do okresního přeboru. Mužstvo nejmladšího trenéra v soutěži Zdeňka Juliny se nejlépe vyrovnalo s nástrahami odvetné části, v níž ztratilo pouhých pět bodů. V šestém jarním kole prohrála Štípa na hřišti druhého Komárova, a v posledním, kdy už o nic nešlo, doma remizovala s Hřivínovým Újezdem. Julinovi hoši měli ze všech celků soutěže nejlepší útok i obranu, první místo je tak z tohoto pohledu zasloužené.

TJ KAŠAVA

Fotbalisté Kašavy odehráli nadmíru vydařenou sezonu. Třešinky na dortu v podobě postupu do okresního přeboru se však nedočkali. „O prvenství jsme se připravili sami nepovedeným začátkem podzimu,“ připomněl kašavský kouč Pavel Studénka prvních pět kol, v nichž jeho celek jednou prohrál a čtyřikrát remizoval. „Nejvíce mě mrzí, že ve třech utkáních jsme přišli o sedm bodů ne vlastní vinou.

Ve Štípě jsme dostali gól na 2:2 z penalty v poslední minutě, v Pozlovicích domácí před vyrovnáním na 1:1 našemu brankáři vyrazili zub a v Hřivínově Újezdu jsme prohráli 2:3, když nám soupeř dal jeden gól ze čtyřmetrového ofsajdu a druhý z penalty,“ povzdechl si Studénka. Jeho družina nakonec získala jen o dva body méně než první Štípa, kterou na jaře doma porazila 2:0.

„Myslím, že jsme byli herně nejlepším týmem soutěže. Máme mladý mančaft a příští sezonu se o postup znovu porveme,“ nechal se slyšet Studénka. Pokud se Kašavě jarní forma v létě nevypaří, mají se soupeři nač těšit.

TJ SOKOL VESELÁ

Podzimní mistr přišel o první místo hned v úvodním jarním kole, kdy prohrál v přímém souboji o vedení na hřišti Štípy. A když Veselá z následujících dvou duelů vytěžila jediný bod, její šance na postup se rychle rozplývaly. „Máme hodně mladý tým, který neunesl tíhu očekávání,“ přiznal kouč mužstva Tomáš Gajdošík. Jeho družina přišla definitivně o naději na prvenství ve 22. kole, v němž podlehla venku Biskupicím.

Gajdošíka musel ale potěšit fakt, že se jeho svěřenci na jaře hodně zlepšili v obraně. Zatímco na podzim měla Veselá s 23 inkasovanými góly nejpropustnější defenzivu z týmů horní poloviny tabulky, v odvetách byla spolu se Štípou a Hřivínovým Újezdem nejpevnější. „Bohužel se nám ale zadní řada v létě rozpadne,“ povzdechl si Gajdošík. Stoper Michal Tuna odchází do Pasek, předstoper Viktor Šimeček zase ukončil stejně jako kanonýr Michal Prusenovský aktivní kariéru.

TJ SOKOL POZLOVICE

Ze čtveřice týmů, které se na podzim seřadily od prvního do čtvrtého místa se stejným bodovým ziskem, dopadly nejhůře Pozlovice. Mužstvo kouče Miroslava Gacka se sice udrželo na čtvrté příčce, na lídra soutěže však nakonec ztratilo propastných třináct bodů. Na obranu Pozlovic je však nutno poznamenat, že je na jaře provázela velká smůla. „Náramně se nám vydařila zimní příprava na turnaji v Luhačovicích. Poslední dva zápasy už to ale nebylo ono,“ přiznal Gacek. Jeho soubor také v úvodních dvou jarních kolech vybojoval jeden bod.

Forma se ale Pozlovicím rychle vrátila a z následujících osmi střetnutí šestkrát vyhrály a dvakrát remizovaly. „Naneštěstí jsme se venku střetli s béčky Příluk a Lukova, která byla posílená o hráče áčka,“ povzdechl si Gacek. Největší pohroma však dopadla na Pozlovice na konci jara. „Kvůli zraněním nám ve třech posledních zápasech scházela celá obrana,“ podotkl Gacek. A výsledek? Ve třech závěrečných utkáních inkasovaly Pozlovice třináct branek, zatímco v předchozích deseti jenom čtyři! Tým se navíc musel od poloviny jara obejít bez útočníka Karla Adámka, který si těžce pochroumal koleno.

TJ ZÁDVEŘICE

Zádveřice skončily letos páté a oproti minulé sezoně si polepšily o jedno místo. Na jaře však ze svých výkonů slevily, když si pohoršily především v obraně. Mužstvo inkasovalo o čtrnáct branek více než na podzim, na čemž se největší měrou podílela vysoká porážka 1:6 v prestižním derby se sousední Lípou. I kvůli tomu dostaly Zádveřice z prvních devíti celků tabulky nejvíce gólů, a to rovných padesát. Na jaře přitom měly v domácích zápasech vůbec nejpevnější defenzivu ze všech týmů soutěže.

TATRAN BISKUPICE

Druhý tým předchozí sezony si letos výrazně pohoršil. Přestože odehrál o čtyři utkání více než loni, získal o devět bodů méně, což mu stačilo na šesté místo. Kromě třetí Veselé nedokázaly Biskupice na jaře porazit jiný tým z horní poloviny tabulky. Mužstvo se alespoň připomnělo rekordním vítězstvím nad béčkem Příluků, které potupilo ve 24. kole poměrem 11:2. Hattrickem se v tomto střetnutí blýskl Tomáš Gajdůšek, který byl se sedmnácti přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem soutěže.

TJ SOKOL LÍPA

Fotbalistům Lípy se podařil husarský kousek. Devátý celek podzimní části byl na jaře čtvrtým nejlepším týmem. Mužstvo hodilo sestupové starosti za hlavu už po úvodních pěti kolech, z nichž vytěžilo jedenáct bodů, jen o pět méně než za celý podzim. Podstatné pro záchranu Lípy bylo, že kromě Příluků B a Neubuzi porazila na jaře všechny týmy od osmého místa dolů. A návdavkem pak doma v prestižním sousedském derby rozstřílela páté Zádveřice 6:1. Celku výrazně pomohl nejlepší kanonýr soutěže Martin Procházka, který svých osmnáct branek spravedlivě rozdělil mezi podzim a jaro. Lípa navíc hodně zpevnila obranu, která inkasovala v odvetách o dvanáct gólů méně.

TJ HŘIVÍNŮV ÚJEZD

Ačkoliv Hřivínův Újezd přezimoval na sestupové jedenácté příčce, nakonec se zachránil. V jarní tabulce obsadil šesté místo a za jeho zlepšením musíme hledat výrazně pevnější obranu. Zatímco na podzim inkasovalo mužstvo 31 branek, v odvetách o 19 méně! Kromě porážek v Kašavě a Biskupicích 1:3 nedostal Hřivínův Újezd více než jeden gól. Čtyři jeho jarní zápasy přitom skončily nejtěsnějším výsledkem 1:0. Pro záchranu devátého družstva předchozí sezony bylo klíčové, že porazil všech šest soupeřů ze spodní části tabulky. Fotbalistům Hřivínova Újezdu tak ani nevadilo, že na jaře hráli bez autora deseti podzimních branek Martina Pospíšila.

SK LUKOV B

Béčko Lukova se sice zachránilo už tři kola před koncem jara, jeho výkony a výsledky v odvetné části však měly oproti podzimu klesající tendenci. Mužstvo získalo o sedm bodů méně a před sestupujícím Bratřejovem skončilo jen díky lepším vzájemným zápasům. V přímém souboji o udržení zvítězil Lukov ve 24. kole doma vysoko 5:0. V výhře mu však výrazně pomohly posily z áčka. Jakmile ale neměla rezerva účastníka I. B třídy k dispozici hráče A-týmu, byla rázem poloviční. To platilo především pro utkání venku, kde dal Lukov na jaře v šesti zápasech pouze dvě branky a inkasoval rovný tucet. Jediné tři body si odvezl ze hřiště předposlední Jasenné. Mužstvu patří smutný primát, když jako jediný tým soutěže prohrálo s beznadějně posledními Lužkovicemi B.

TJ SOKOL BRATŘEJOV

Sedmý celek sezony 2006/07 spadl do IV. třídy, přestože přezimoval osmý s náskokem čtyř bodů na sestupové příčky. Bratřejov přišel o poslední naději ve 24. kole, kdy prohrál na hřišti béčka Lukova. Osud mužstva se ale naplnil mnohem dříve a zřejmě už v momentu, kdy bylo jasné, že se trenér Richard Zicha bude muset obejít ve druhé části soutěže bez Petra Chromčáka, který byl se třinácti trefami do černého nejlepším střelcem podzimu. Bratřejov doplatil na tragický rozjezd jara. Z prvních osmi zápasů získal jediný bod a propadl se na dvanáctou příčku. Zichovým hochům už nepomohl ani čtyři výhry v posledních pěti kolech. Finiš přišel pozdě.

FK PŘÍLUKY B

Přílucké béčko po loňském přesunu ze skupiny A sestoupilo. Rezerva účastníka I. A třídy doplatila na zápasy na cizích hřištích. Zatímco doma získala 22 bodů, zvenku přivezla pouze pět. Poprvé mimo svoje prostředí vyhrála až v závěrečném kole s posledním týmem soutěže béčkem Lužkovic. A to už bylo na záchranu pozdě. Z předchozích dvanácti jarních střetnutí totiž získaly Příluky jenom deset bodů. Mužstvo jen sporadicky posilovali hráči áčka. Když se tak ale stalo, měl soupeř smůlu. Své by o tom mohla vyprávět Kašava, která v Příluku remizovala ve 20. kole a dva body ji pak scházely k postupu.

1. FC NEUBUZ

Nováček soutěže se ve III. třídě ohřál jednu sezonu. Neubuz přitom přezimovala desátá s reálnou nadějí na záchranu. Tu ještě posílila vysoká domácí výhra ve třetím jarním kole nad béčkem Lužkovic v poměru 8:2. Další působení týmu v soutěži pak lze označit směle jako ostudné. Z deseti střetnutí prohrál devětkrát a do klubových análů si zapsal dva potupné debakly, 1:8 na hřišti béčka Příluků a 0:10 ve Štípě. K utkání 23. kola do Hřivínova Újezdu už raději fotbalisté Neubuzi nepřijeli a kromě kontumace výsledku se dočkali ještě celkové pokuty 3300 korun. Neubuz inkasovala na jaře 57 branek, celkově pak 94, což je nejvíce ze všech celků hrajících v sezoně 2007/08 ve III. třídách. Raritou rovněž je, že o více než polovinu gólů mužstva se postarali dva hráči - Jaroslav Sovják a Michal Pšenka, kteří se trefili dohromady třicetkrát.

SK JASENNÁ

Dvě remízy, dvě výhry a osm bodů v každé polovině soutěže nemohlo Jasenné stačit na více než předposlední místo. Mužstvo se rozloučilo se III. třídou nedůstojně, když poslední tři zápasy prohrálo celkovým skóre 1:18. Jasenná se může utěšovat alespoň tím, že neměla nejhorší obranu ani útok. Na jaře však dala pouhých třináct branek, což bylo nejméně ze všech čtrnácti celků soutěže.

FK LUŽKOVICE B

Lužkovické béčko se dočkalo svých prvních bodů v soutěži hned v prvním jarním kole, kdy doma zdolalo rezervu Lukova. Z následujících čtyř utkání pak třikrát remizovalo. Poté se ale záložní celek účastníka I. B třídy vrátil do podzimních kolejí a dalších sedm zápasů prohrál. Kromě vysoké porážky na hřišti Neubuzi 2:8 a Pozlovic 0:5 však na jaře Lužkovice ani jednou vyloženě nepropadly a nejčastěji prohrávaly o jeden (třikrát) nebo dva góly (dvakrát).

Zítra vyjde v Deníku hodnocení III. třídy skupiny C.

Autor: Petr Fojtík

25.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení