„Chci ještě přidat góly a asistence a hlavně abychom vyhrávali jako tým,“ přeje si 24letý záložník.

Stejně jako jemu samotnému, tak i celému zlínskému mužstvu zavdalo sobotní představení naději, že tužba se splní. Ševci byli proti úřadujícímu mistrovi ligy blízko k vítězství.

„Zvedne nám to sebevědomí. V Liberci nám utkání moc nevyšlo, ale teď jsme si dokázali, že si můžeme vést jako na podzim. Výkon byl fakt dobrý,“ potěšilo Štípka.

Zápas si navíc náramně užil. Konečně mohl nastoupit proti klubu, kde vyrostl a slavil v roce 2013 ligový titul. Klauzule ve smlouvě o hostování v Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Příbrami a na podzim také ve Zlíně mu to neumožňovaly.

„Vždycky mě to hrozně mrzelo, že jsem nemohl hrát. Chtěl jsem se s kluky potkat na hřišti a ukázat se. Zápas jsem teď prožíval víc než obvykle, bylo to specifické,“ přiznal rodák z Nýřan.

Pikantní duel si nenechala ujít ani jeho rodina, která vážila dalekou cestu z Plzně.

„Fandili Zlínu. Byli spokojení, líbila se jim atmosféra i to, jak jsme hráli. Jen si stejně jako my říkali, že je to škoda, že jsme nedali gól.“

David Štípek po zápase podobně jako Tomáš Poznar, který zažil situaci v opačném gardu, zamířil do kabiny soupeře. Nicméně na věnování dresu nedošlo a ani na nějaké bujaré povídání.

„V plzeňské šatně nebyla moc dobrá nálada. Pak jsem potkal ještě Horviho (Pavel Horváth, asistent trenéra – pozn. red.), tak jsme si popřáli hodně štěstí,“ líčí.

Velká persona celého českého fotbalu přitom neopomněla pochválit fotbal Zlína.

„Říkal mi, že je vidět, že víme, co chceme hrát a že to bude mít ve Zlíně každý těžké,“ prozradil milovník pejsků.

I přesto, že ševci v sobotu sahali po vítězství, má pro ně bod cenu. V tabulce jsou stále na čtvrtém místě, s velkým náskokem na střed tabulky, kde týmy zatím hodně remizují.

„Po očku sledujeme další zápasy a zatím pro nás dopadají ideálně,“ potvrdil David Štípek.