„Určitě jsme spokojení. Třetí místo a bitvu o špici jsme nečekali. Před startem sezony jsme spíše předpokládali pohyb okolo pátého a šestého místa,“ přiznává vedoucí mužstva Jan Hnaníček.

I přes snový podzim údajně postupové ambice přenechají jiným. „Uvidíme, ale zatím nejspíš ne. Ke konci podzimu se nám rozsypala sestava, takže závěr byl všelijaký. Uvidíme, jak se nám podaří vstup do odvet, ale naše situace bude složitější. Všechny důležité zápasy hrajeme na hřištích soupeřů,“ vysvětluje.

Konec podzimu se Štítné nevydařil podle představ. V posledních čtyřech zápasech vybojovali pouhý jeden bod. „Postihla nás nějaká zranění a tři klíčoví hráči pracovně odjeli. Přišla na nás krize, základní pilíře a osa týmu se nám rozpadly,“ objasňuje příčiny zpackaného závěru.

Ovšem v domácím prostředí fotbalisté Štítné váleli a na svém hřišti neprohráli. Dva body ztratili pouze v posledním duelu s Vizovicemi. „Do dobré formy se dostal brankář, obrana hrající ve stejném složení si vedla také dobře. Moc gólů jsme neinkasovali a vždy jsme dokázali nějaký vstřelit, přestože jsme doma hráli i s týmy z horní poloviny tabulky, jako jsou Hutisko, Zubří nebo rezerva Valašského Meziříčí,“ vybavuje si Hnaníček.

Nejvíc jej však mrzí porážka v Nedašově. „Tam jsme propadli. Naopak cenné vítězství jsme uhráli v Podkopné Lhotě, jelikož v poločase jsme prohrávali 1:2 a nakonec jsme zvítězili 3:2,“ vybavuje si.

V kádru se nedají přes zimu čekat žádné výrazné změny. „Jen František Liška jde na zkoušku do třetiligového Slavičína. Uvidíme, jestli se prosadí, nebo se vrátí zpět. O příchodech jsme zatím neuvažovali a až se sejdeme, začneme to řešit,“ tvrdí Jan Hnaníček, který by si přesto dokázal představit posilu, o kterou klub jeví dlouhodobý zájem. „Ale hraje v týmu, kde jej hlavní sponzor zaměstnává. Přesto by chtěl u nás hrát. Jedná se o zkušeného univerzálního hráče,“ prozrazuje člen realizačního týmu nováčka.

Přípravu zahájí Vaculíkovi svěřenci netradičně již na Štěpána. „Uděláme si první trénink, zahrajeme si fotbálek a standardně od Nového roku budeme trénovat třikrát týdně,“ informoval Hnaníček.

Štítná nad Vláří by měla odehrát v přípravném období pět až sedm zápasů. „Hlavně s týmy krajského přeboru nebo I. A třídy skupiny B. Jednáme rovněž i o nějakém soustředění,“ uzavřel vedoucí Hnaníček.