„Nakonec je dobrý bod,“ oddechl si po nedělní bitvě obránce Fastavu, který si z utkání se Spartou odnesl tržnou ránu v obličeji. „Ani nevím, čím přesně jsem dosta. Zda tam byl loket nebo něco jiného. Každopádně sudí ani neudělil soupeři žlutou kartu, takže to nebudu řešit,“ mávl rukou Gajić.

Po vyostřeném zápase už byl v klidu, na trávníku ale těžko skrýval emoce. Balkánskou povahu ale sympaťák ukočíroval, i když sudí Proske ho pořádně štval. „Nebudu to komentovat, řešit,“ raději mlčel Gajić. Bylo vidět, že nechtěl dostat pokutu. Třeba jako nedávno teplický bek Krob.

Adnan Džafić
Chtěl bych nastupovat od začátku, říká zlínský žolík Džafić

To ale nic nemění na tom, že ševci po obou inkasovaných gólech vehementně protestovali. Podle domácích hráčů precizně zahranému trestnému kopu Šurala rozhodně nepředcházel faul Bača, před gólem Rakušana Janka si zase ševci stěžovali na útočný faul Šurala.

„V prvním poločase se trestný kop dal pískat, protože Ondra Bačo tam měl ruce. Co předcházelo druhé brance Sparty nevím, protože jsem stál u první tyče a neviděl, co se stalo za mnou,“ říká Gajić.

Zlínští fotbalisté po vyrovnávací trefě Džafiće na všechnu křivdu zapomněli a sudího po utkání vůbec neřešili. Sparťané na tom byli stejně. „Emoce do zápasu patří. Protestovali jsme my i oni,“ připomíná hostující záložník Martin Frýdek, který se v sestavě Sparty objevil po delší době. Výhru na Moravě ale s Letenskými ale neslavil.

„Je to pro nás hodně velká ztráta, která nás bude hodně mrzet,“ tuší Frýdek.

Trenér FC Fastav Zlín Bohumil Pánik
Džafić je náš joker, chválí trenér Páník tradičního žolíka

„V závěru jsme zbytečně zalezli, což nebyl náš záměr. Měli jsme hrát jako ve druhé půli,“ ví pětadvacetiletý středopolař.

I když toho někteří domácí fotbalisté ve druhé půli dost, třeba Gajić měl sil pořád dost. „Cítil jsem se docela dobře. Já jsem ale stoper, takže záložníci nebo útočníci na tom byli hůř.,“ říká obránce Fastavu, jenž si odpočinul při častých přerušení.

„Hra byla hodně rozkouskovaná spousty faulů a nedovolenými zákroků. Měli jsme čas se zkonsolidovat a vydýchat,“ dodal Gajić.