Ve středu důrazný stoper divizního Slavičína Tomáš Švach přidal do své prvoligové sbírky i špíl proti Karviné (0:2).

„To jsou pro nás největší zážitky,“ vykládal po středečním mači 32letý Tomáš Švach, jenž si před devíti lety odskočil na tři roky do Provodova, jinak je věrný dresu TVD.Podali jste statečný výkon, inkasovali jste jen dvakrát. Co říkáte?
Je to škoda. První gól na začátku jsme inkasovali z ničeho. A trochu nás to rozhodilo. Na druhou stranu soupeři se trochu ukolébali. Na vyrovnání jsme měli.

Mrzí to o to víc, že při břevně vám scházelo trochu štěstí a v závěru při sporné situaci za ruku možná i přízeň rozhodčího?
Byla by to asi přísná penalta. Škoda že v 91. minutě jsme inkasovali podruhé, mohli jsme prohrát jen 0:1. Na začátku zápasu jsme si mysleli, že dostaneme víc. Zklamaní ale nejsme, jsme rádi, že jsme dostali jen dva góly a nedostali debakl.

Karviné scházel Tomáš Wágner, nejznámější hráč soupeře. Mrzí vás, že jste si proti němu nezahrál?
Je to škoda, myslel jsem si, že by aspoň na chvilku nastoupil. Ale asi byl na dovolené.

Vy už jste tedy zažil pražskou Slavii, Olomouc, Brno i Slovácko. Na co nejraději vzpomínáte?
Nejvíce asi na Slavii. Tehdy jsme porazili Kroměříž, Kunovice i Brno. A tím jsme byli odměněni, že sem přijala Slavia Praha. A ještě hrála v nejsilnější sestavě. (Bejbl, Holeňák, Vlček, Piták, Gedeon, Kozáčik, Zbončák, Adauto, L. Došek – pozn. aut.)

A před třemi lety jste pomohl vyřadit i Slovácko…
To bylo pěkné. Ale také jsme měli štěstí ze začátku. Kdyby byl poločas 0:3, nemohli bychom se vůbec divit. Přežili jsme klinickou smrt. Nakonec jsme to urvali v 90. minutě na 2:0. Byla velká euforie.

Zato Baník Ostrava vás minul…
To je můj oblíbený klub. Mrzelo mě, že jel o kousek dál do Hulína. Bylo by to pěkné. Ale už tu hrál, zkusili jsme si něco jiného.

Jsou tohle největší zážitky, které divizní hráč může prožít?
Určitě jo. Ale vždy je to jen jeden zápas za rok. Musíme se soustředit na divizi. Největší rozdíl je ve fyzické kondici. Běhat bez balonu je vždy složité.

Před šesti lety jste se vrátil z tříletého angažmá v Provodově. Ale jinak nastupujete za Slavičín. Neláká vás to ještě jinam?
Jsem srdcař. Tady už skončím, nikam už nepůjdu. Už mě neláká nic zkoušet. Raději budu odpočívat s rodinou a věnovat se dětem.

TVD Slavičín – Karviná 0:2 (0:1)

Branky: 4. Lingr, 90. Duda. Rozhodčí: Proske – Nádvorník, Dobrovolný.
FC TVD Slavičín: Vypušťák – Elšík, Horáček (87. Bartoš), Juřica (74. Juřica), Kocián, Kříž, Mezírka, Pastorek (66. Salajka), Šťastný, Švach P. (C), Švach T.
MFK Karviná: Lé Giang – Čolič, Lischka, Puchel (52. Piňa Mujica Ricardo Jose), Smrž (61. Eismann), Lingr (83 Panák), Vondra, Weber, Hošek (C), Ramirez, Duda.