12. Poličná 6 2 0 4 10:15 6
13. Janová 6 1 1 4 6:15 4
14. Choryně 6 0 1 5 7:17 1

TĚŠNOVICE – LUBNÁ 6:0 (3:0)

V místním derby byli domácí po celé utkání jednoznačně lepší a soupeře nepustili po celý zápas do vážnější šance. Skóre otevřel po čtvrthodině hry po přihrávce Pochylého umístěnou střelou k tyči Veselý. Ve 27. minutě po chybě hostující obrany obešel Bernatík i brankáře – 2:0. Před přestávkou našel Židlík opět Veselého, a ten upravil na tříbrankový rozdíl. V úvodu druhého poločasu Lubná z přímého kopu trefila tyč. V 52. minutě vystřelil z dálky Bartůšek a zvýšil na 4:0. O tři minuty později našel Veselý v šestnáctce nabíhajícího Pluhaře a ten nekompromisně zavěsil popáté. V 64. minutě zahrávali domácí volný přímý kop a po povedeném signálu upravil Bernatík na konečných 6:0.

Branky: Bernatík 2, Veselý 2, Bartůšek, Pluhař. Rozhodčí: Kotačka, 260 diváků. Těšnovice: Valoušek – Valášek, Vrzal, Nehoda, Pluhař, Veselý, Bartůšek, M. Pochylý, Židlík, Svačina, Bernatík. Střídali: Suchánek, Štěpanik, Kunc. Lubná: Blažek – Běťák, Polišenský, Ančinec, Piškula A., Rybenský, Haloda, J. Musil, Skácel, Bačinský, M. Piškula. Střídali: Ševčík, Kroupa.

MÍŠKOVICE – SLAVIČÍN B 1:1 (1:0)

Míškovice opět dokázaly, že jsou mužstvem prvního poločasu. Nejdříve sice zahrozil Slavičín, ale poté se hra uklidnila a Míškovičtí získávali mírnou převahu. Branku se jim podařilo vstřelit až po půlhodině hry, když obranou Slavičína prošel Kopřiva a v pádu otevřel skóre. Do konce poločasu měly Míškovice ještě šance navýšit stav, ale žádnou akci nedotáhly do konce. Po změně stran začali domácí až příliš opatrně. Nakopávali míče, což nevedlo k žádnému efektu. Když v 64. minutě střelou pod břevno z hranice pokutového území vyrovnal Bartoš, začala být hra domácích ještě více křečovitější. A protože i hosté nic nevymysleli, zápas skončil dělbou bodů.

Branky: Kopřiva – Bartoš. Rozhodčí: Slavík – Veselý, Vybíral, 80 diváků. Míškovice: Hložek – Herodes, Prokop, Sieklík, Bielík, Kopřiva, Matulík, Gazdoš (46. L. Mikala), Závrbský (77. Mrázek), Zapletalík, Stoklasa. Slavičín B: Mandl – Fojtík, Lukáš, Bureš, Frolo, (60. Pekarek), Ocelík, Korvas (62. Čala), Bartoš, Froleš, Struhař, Both.

LOUKY – KELČ 1:3 (1:0)

Po počátečních nepřesnostech Louky zpřesnily hru v obraně a zlepšily útočnou fázi, kterou korunoval krásným lobem Michalovský. Druhý poločas nezačal pro domácí dobře, když avizovaný ofsajd pomeznímu hlavní rozhodčí neodpískal, pohodlně srovnal skóre Pastrnek M. Kelčští ucítili šanci zvrátit stav utkání a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. První ještě reflexivně vytáhl výborný brankář Janča na tyčku, ale další už byly přesnější. L. Machač po centru z voleje vstřelil druhou branku Kelče. V závěru po trestném kopu uzavřel Pitrun výsledek zápasu.

Branky: 34. Michalovský – 50. M. Pastrnek, 65. L. Machač, 72. Pitrun. – Rozhodčí: V. Schmidt, 150 diváků. Louky: Janča – Šimurda, Machala, Písklák, Laciga, Štěpánek, Mičola, Machů, Landt, Michalovský, Malota. Na střídání: Uhlár, Wízner, Koudela, Goldefus. Kelč: Kubját – Pitrun, Vinklár, Pastrnek R., Machač L., Hegar, M. Pastrnek, J. Machač, Minář, Chrástecký. Na střídání: Tsiligakaridis, Greš, Minář, Svoboda.

ŠTÍTNÁ N. VLÁŘÍ – FRYŠTÁK 2:2 (1:2)

Hosté hned z první akce skórovali, což poznamenalo výkon domácích na celý první poločas. Nemohli se dostat do tempa a Fryštáčané byli lepší. Přestože se podařilo domácím po rychlé akci na jeden dotek srovnat, hosté před přestávkou strhli vedení na svou stranu. Po změně stran si Štítná vypracovala několik slibných šancí, ale stihla už pouze vyrovnat.

Branky: 30. Šuráň, 59. Vaculík – 2. Dvořák, 42. Lošťák. Rozhodčí: Ruman, 170 diváků. Štítná: Malaník – Sloboda, Machuča, Lorenc (J. Zvoníček), Řemeslníček – Šuráň, Vaculík, Tkadlec, Liška (46. Maryáš) – Šenkeřík (81. T. Zvoníček), Holba. Fryšták: Sebera – Velikovský, Rozum, Hubáček, Rudolf – Šobáň, Lošťák, Málek, Dvořák – Bednařík, P. Křenek.

ADMIRA HULÍN – HOLEŠOV B 3:0 (2:0)

Admira sehrála v domácím prostředí velmi důležitý zápas, který dokázala proměnit v první vítězství sezony. Hulínu se podařilo proměňovat příležitosti. Utkání však mohlo skončit ještě výraznějším rozdílem, nebýt několika dalších nevyužitých šancí.

Branky: 11. Horáček, 41. M. Simerský, 78. Šenkyřík. Rozhodčí: Vlašic – Ticháček, Zapletal. Admira: Nebuchla – Janda, Jurášek (46. Štoll), Nedbal, Horáček (70. Vyvlečka), Spáčil, R. Simerský, Hradil, M. Simerský, Šenkyřík, Nedbal. Trenér: Dorazín. Holešov B: Sedláček – Bakalík (46. Krajcar), Křepelka (61. Duda), Hrudík, Snopek, Bejtkovský, Novák (82. Jirsa), Uruba, Snopek, Sedlařík, Barták. Trenér: Dvorník.

SK VIZOVICE – RUSAVA 3:3 (1:2)

Do utkání vstoupili velmi aktivně hosté a svou převahu vyjádřili už po deseti minutách vedoucí brankou. Domácí byli vývojem zápasu zaskočeni a nemohli se dostat do správného tempa. Po několika dalších šancích Rusavy proměnili hosté až nařízený pokutový kop. Fotbalisté Vizovic ovšem těsně před přestávkou oživili kontaktní brankou šanci na zvrat v utkání. Po návratu ze šaten domácí ve 49. minutě opravdu vyrovnali a aktivní hra se začala obracet na stranu Vizovic. Po rohovém kopu v 71. minutě byl obrat dokonán, když se hlavou trefil Kudrnáč. Když už se zdálo, že body zůstanou domácím, podnikli hosté v poslední minutě rychlý protiútok a vyrovnali.

Branky: 42. Laciga, 49. Gerža, 71. Kudrnáč – 10. J. Pavelka, 34. P. Pavelka, 90. Gomola. Rozhodčí: Chramcov – Matucha, Gabrhel, 150 diváků. SK Vizovice: Kafka – Světlík, Surý, Novák, Kudrnáč, Polách, Valenta, Velev, Studeník, Laciga, Murka. Střídali: Rybáček, Gerža, Lukáš. Trenér: Kolenič. Rusava: Palát – P. Pavelka, L. Vaculík, Mir. Vaculík, Štefek, Krajcar, Liška, Mich. Vaculík, J. Pavelka, Zelený, Bílek. Střídali: Šimčík, Gomola.

SLAVKOV P. H. – MALENOVICE 1:0 (0:0)

Od začátku měl Slavkov územní převahu, kterou však nedovedl zúročit. Hosté v prvním poločase vykopávali dvakrát míč z prázdné branky. Stejný scénář hry mělo také druhé dějství. Když čtyři minuty po přestávce rozhodčí vyloučil hostujícího Válka, převaha domácího mužstva byla zcela evidentní. Přestože měl Slavkov obrovské šance, udeřil až v poslední minutě, kdy po centru od boční čáry se hlavou trefil Františák.

Branka: 90. Františák. Rozhodčí: Olša – Lahola, Urban, 180 diváků. Slavkov: Mikulčák – Jakoubek (Krajcar), Mikulčák, Krajcar, Josinek, Františák, Kostov, Janečka, Ondroušek (Kužel), Horák (Kušík), Románek. Trenér: Melichárek. Malenovice: Juráň, Zbranek, Válek, Vítek (Novák), Roubal, Dyšlevsky, Fojtík, Střelec, Kostka (Piňos), Brázda, Vichorec. Trenér: Zálešák.

SUŠICE – ZLÁMANEC 6:0 (4:0)

Utkání začalo několika šancemi hostujícího celku, které bravurně zlikvidoval gólman Dúbrava. Pak se potvrdilo otřepané Nedáš – dostaneš, když zkušený Kaštánek poslal Sušice do vedení. Zápas se lámal mezi 36. a 41. minutou, kdy domácí vstřelili tři branky. Po přestávce se hrál bezstarostný fotbal s mnoha pohlednými akcemi na jeden dotek. V 55. a 60. minutě zkompletoval hattrick sušický Šur.

Branky: 36., 55. a 60. Šur, 27. Kaštánek, 40. L. Skopal, 41. Urbanec. Rozhodčí: Družbík. Diváci: 120. Sušice: Dúbrava – Skopal T. (46. Hejda A.), Kaštánek, Mikulík, Švejčara (3. Hastík), Skopal L., Šur, Vyorálek, Chybík (73. Omachlík), Fojtášek, Urbanec. Zlámanec: Noha – Jančar, Jirsák, Novák R., Sadil, Brázdil, Stašek (46. Mrva), Mišurec, Damborský, Novák D., Tureček (60. Duda).

KUDLOVICE – SLAVKOV 1:4 (0:3)

Utkání začalo ve velkém tempu, domácí, přestože nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, drželi krok až do 27. minuty. Pak je podle nich dvakrát poškodil rozhodčí, když nejprve pustil špatně hozený aut před prvním gólem, následně nechal bez povšimnutí ofsajdové postavení Borýska, který zvýšil na 0:2. Když ještě do přestávky vstřelil Šimek třetí gól, bylo rozhodnuto. Po změně stran byly aktivnější Kudlovice, skóre se ale opět měnilo na druhé straně. Domácí vstřelili čestný úspěch až deset minut před koncem. Kudlovicím se vůbec nelíbil výkon rozhodčího Schmidta, který připustil tvrdou hru.

Branky: 80. P. Ježek ml. – 27. Zajíc, 36. Borýsek, 39. Šimek, 56. Kovačovič. Kudlovice: Tomaštík – Najbrt, Bohun, Klajn, P. Ježek ml., Maňásek, Cakl, Hložný, Gabriel (75. Hudec), Litoš (70. Bičánek), Večeřa. Slavkov: Pochylý – Kovačovič, Rožnovský, Zimčík, Salát, Borýsek, Stojaspal, Švardala, Polášek, Šimek, Zajíc (58. Fibichr).

ŠUMICE ­ UHERSKÝ OSTROH 2:2 (1:1)

Hodová neděle domácím zhořkla už na začátku utkání, kdy hosté z první střely otevřeli skóre. Ve zbytku utkání si domácí vytvářeli místy až drtivý tlak, jenže se trápili v koncovce. Až ve 35. minutě se do balonu opřel Synčák a hezkou střelou vyrovnal. Ve druhé půli se domácí snažili dát vedoucí gól, ale bez úspěchu. Hostům se naopak podařilo z ojedinělého protiútoku vytěžit penaltu a Kolář je podruhé poslal do vedení. Ostrožané se pak zatáhli do obranné ulity, přesto se domácí stále dostávali do šancí a Gregorovi se nakonec podařilo i vyrovnat na 2:2.

Branky: 35. Synčák, 80. Gregor – 20. Ondrůšek, 75. z pen. Kolář. Šumice: Šidlo – Velecký M., Novák, Mikulec, Kandrnál, Kunovský, Synčák, Durďa, Tlach, Gregor, Juřeník P. Na střídání: Velecký P., Nyiko, Ondřej, Juřeník M. Uh. Ostroh: Matuška – Hlůšek, Čápek, Ondroušek, Jurásek, Kolář, Durna, Jurčeka L., Jurčeka J., Kovařík, Zajíček. Na střídání: Mrkva, Kunovjánek, Kočiš.

J. OTROKOVICE – BOJKOVICE 1:0 (1:0)

Jiskra stále oslabená o některé své hříšníky začala aktivněji, ale šance Karlíka, Spurného ani Koplíka se neujaly. Ve 33. minutě dal vedoucí gól domácích po úniku Karlík. Hosté ještě v první půli nastřelili břevno. Po změně stran se hra přelévala z jedné strany na druhou a břevno naopak nastřelili domácí. Ti mohli své vedení zvýšit i po pěkném průniku Spurného. Potom převzali otěže do svých rukou Bojkovičtí a zle domácím zatápěli. Ti mohou poděkovat za čisté konto svému výbornému gólmanovi Zavadilovi.

Branka: 33. Karlík. Rozhodčí: Březáček. ŽK: Prachař ­ Žák. J. Otrokovice: Zavadil ­ Šnajdr Z., Zvonek, Krkoška, Šnajdr V. ­ Spurný D., Ištvánek (73. Žák), Zimčík, Koplík (61. Žárský) ­ Janeba (84. Malina), Karlík. Trenér: J. Penner. Bojkovice: Koběrský ­ Hořák L., Spáčil, Valter, Varga ­ Floreš, Prachař, Hanke (67. Vysocký), Kulíšek (76. Kúdela) ­ Lebánek, Zýka. Trenér: J. Hořák.

STRÁNÍ ­ KORYČANY 4:1 (1:1)

Vintr otevřel skóre už v 1. minutě zápasu a nastartoval tím domácí k výbornému výkonu. Straňanům se ale v první půli nedařilo proměňovat šance a po půlhodině hry navíc z ojedinělého brejku inkasovali vyrovnávací gól. Do druhého poločasu ale trenér Bělohlávek poslal do hry Mikláše, který souboj prvního s druhým rozhodl čistým hattrickem.

Branky: Mikláš 3, Vintr – Mušálek. Strání: A. Popelka – T. Adámek, Straňák, Vintr – Janiga, M. Adámek – Mimochodek (70. Tóth), Frühauf, Kolaja – Pomajbík (78. Motola), Jánošík (46. Mikláš). Koryčany: Vrba – Samsonek, Věžník M., Kvita, Foltýn, Jančík (60. Hančík) – Věžník K., Marek, Posolda, Věžník J. – Mušálek (80. Pouska).

HLUK B – OSVĚTIMANY 1:5 (0.4)

Se soupeřem domácí drželi krok jen deset minut. Poté hosté udeřili po standardní situaci, kterou zakončil Dobeš. A když tentýž hráč o minutu později zvýšil na 2:0, bylo o osudu utkání rozhodnuto a do konce zápasu inkasovali ještě další tři góly. Čestný úspěch domácích vstřelil Ondřej Machala.

Branky: O. Machala – Drobil 2, Dobeš 2, L. Křemeček. Hluk B: Kovařík – Klabačka, Chytil R., Horák T., Matyáš, Polášek, Straka L., Botek, Machala O., Hanák, Tinka. Střídali: Chytil M. Gál, J. Straka. Osvětimany: Brázdil – Říha, A. Blecha, L. Křemeček (73. Korvas), Drobil (70. J. Blecha), R. Křemeček, Macek, Trávníček (28. Brhel), Udržal, Černoch, Dobeš.

ZLECHOV – JALUBÍ 1:1 (0:1)

V sousedském derby začali domácí ofenzivněji, ale nepřesnostmi především v záložní řadě se připravovali o gólové možnosti. Stav se poprvé měnil ve 20. minutě, když hostující Ulman z přímého kopu překvapil gólmana chytrým obstřelením zdi. Ve druhém poločase měl Zlechov stále více ze hry, ovšem bez jakéhokoliv střeleckého a gólového efektu. Na konečných 1:1 upravil po signálu při trestném kopu Slavík.

Branky: 68. Slavík – 20. Ulman. Rozhodčí: Mihálik. Zlechov: Jakoubek – Ondříšek, Kedra, Zich, Machala, Tománek, Zajíc, Šebák, Kremr, Slavík, Vaněk. Trenér: J. Kraml. Jalubí: Engler – Kříž Jar., Abrahám, Hrňa, Gajdorus T., Dobiáš, Janeček, Grebeníček, Kříž Jan, Ulman, Gajdorus L. Trenér: R. Šilc.

1. Strání 6 6 0 0 19:4 18
2. Koryčany 6 4 1 1 19:10 13
3. Slavkov 6 4 1 1 8:3 13
4. Osvětimany 6 4 0 2 28:7 12
5. J. Otrokovice 6 3 1 2 6:6 10
6. Sušice 6 3 1 2 17:13 10
7. Jalubí 6 2 3 1 8:16 9
8. Bojkovice 6 2 2 2 7:6 8