„Nikdy předtím jsem tolik branek v jednom zápase nedala. Proti Brodu se nám ale většinou daří a v utkání jsme si věřily, což se projevilo na hře i konečném výsledku. Ale soupeřky nás také dokážou potrápit,“ říká Jakešová, která v letošním divizním ročníku celkem nastřílela dvanáct branek a patří mezi nejlepší kanonýrky soutěže.

Na trofej pro nejlepší divizní střelkyni však mladá fotbalistka nemyslí. „Nad tímhle jsem nějak nepřemýšlela, ale za trofej bych byla ráda,“ uvedla.

Hráčky Zlína se díky kanonádě udržely v ženské divizi B na třetí příčce a stále živí naděje na postup do vyšší soutěže.

„Jsme nově vzniklý tým. V každém zápase bojujeme, jak nejlépe umíme a do soutěže dáváme veškeré naše síly, které máme. Na postup ale zatím moc nemyslíme, protože ještě není konec sezony a karty se mohou všelijak obrátit,“ ví rodačka z Doubrav na Zlínsku.

Děvčata Fastavu se ve své první sezoně hlavně baví fotbalem. Přesun z nedalekých Lužkovic si pochvalují. Být součástí ligového klubu je pro ně velká čest.

„Myslím, že se toho dost změnilo. Ve Fastavu jsme velice spokojené, máme možnosti, které jsme v Lužkovicích neměly,“ říká Jakešová.

Podle ní se změnila kvalita tréninků. Lepší je tréninkové vybavení, zázemí i celkové podmínky.

„Také máme možnost zajít si k masérovi nebo využívat posilovnu. Tohle všechno, sebou nese i povinnosti a taky se od nás očekávají výsledky, které odpovídají tomu, jak se za nás postavili,“ pronesla žákyně SOŠ a Gymnáziu ve Starém Městě, kde studovala obor ekonomika a podnikání a také sportovní management.

„Nyní bych chtěla jít studovat vysokou školu s ekonomickým zaměřením,“ přiznává.

Fanynka Barcelony se k milovanému sportu dostala díky tatínkovi, který dříve hrával a později byl také trenérem.

„Taťka je můj vzor a zároveň nejoblíbenější hráč,“ usmívá se sympatická útočnice. „Často jsme si spolu chodívali zakopat, fotbal mě hodně bavil, což mi zůstalo dodneška,“ přidává.

S fotbalem začínala v rodných Doubravách, jako žákyně nastupovala společně s kluky v Prakšicích.

„Složité to pro mě vůbec nebylo. Naopak, s kluky jsme se znali a byli jsme dobrá parta. Moc ráda na toto období vzpomínám, protože právě s nimi začala má fotbalová kariéra,“ líčí.

Šikovná fotbalistka v minulosti nosila také dres Slovácka. V ligovém týmu hrávala od mladších žákyň po juniorky. A i když tam byla velmi spokojená, vyšší soutěž ji již neláká. „Fotbal hraji hlavně pro radost a divizní úroveň je pro mě dostačující. Fotbal mě naplňuje a jsem ráda, že mě pořád baví,“ zakončuje povídání kanonýrka Fastavu.