Co se změnilo, že teď přestup vyšel?

V první řadě to, že jsem se stal volným hráčem. Při prvním a druhém zájmu Zlína hrála v jednání roli Sparta. Rozhodovala o tom, kam půjdu na hostování.

Nyní vás stěhování do Zlína lákalo?

Ano, protože jde o změnu prostředí, kterou jsem si uměl představit, že s radostí přivítám. Dvanáct let jsem byl v Praze.

Od sezony 2012/2013 v Senici čekáte na veselejší rok. V čem byl poté problém?

Takto bych to úplně neřekl. Po konci v Senici jsem se vrátil do Sparty, kde jsme vybojovali titul. Takže to bylo dobré. Pak jsem šel do Bohemky, kde to také nebylo špatné. Až na poslední zápasy jsem odchytal celou sezonu. Celkově nepodařená byla až kapitola v Příbrami.

Ve Zlíně vás čeká těžký „boj" o místo v bráně, Dostál chytal na podzim výborně. Jste na to připravený?

Samozřejmě, jinak bych sem nechodil. Každý ví, jak se daří Zlínu i Standovi, ale to pro mě není nic nového. Za svou kariéru jsem měl kolem sebe hodně dobrých gólmanů, ať to byli Jarda Blažek, nebo Tomáš Vaclík. Jsem tady proto, abych se o pozici porval a určitě bych chtěl Zlínu pomoct k umístění na co nejvyšší pozici.

Jak jste si se Stanislavem Dostálem padli do oka?

My hráči se de facto známe, pořád mezi sebou hrajeme. Standa je super kluk, parta v kabině je super, zapadl jsem do ní parádně, takže není absolutně žádný problém. Mě to zdejší prostředí moc překvapilo, postavení Zlína přesně odpovídá jeho vysoké úrovni.

Řekli vám trenéři, co od vás očekávají?

Mám už něco za sebou, takže i sám vím, co kdo ode mě předpokládá a proč do klubu jdu. Ve Zlíně budu chtít splatit vloženou důvěru nejlíp, jak jen dovedu.

Poprvé okusíte angažmá na Moravě. Co o ní víte?

(s úsměvem přemýšlí) Vím, že je tady výborné víno. (smích) Na to se těším, až ochutnám nějaké přímo domácí. Ale těším se celkově na prostředí. Bude tu se mnou i přítelkyně, která změnu také přivítala. Chceme si tu udělat hezký domov.

Váš tatínek byl také brankář, mimo jiné chytal první ligu za Bohemians. Prožívá s vámi fotbal?

Ano, ten řeší každý trénink, každý zápas a pořád mi volá. (úsměv) Teď je rád, že jsem zakotvil ve Zlíně. Podpořil mě v tomto rozhodnutí. (úsměv)

Přistupuje k vám jako fanoušek, nebo spíš kritik?

Začínalo to tak, že byl trenérem, kritikem a tak dále. Teď už si však do věcí nenechám tolik mluvit, jen přece jsem toho už odchytal docela dost. Tátu si vyslechnu a tím to končí. (úsměv)

MILAN ŠVENGER

Věk: 30 let (narozen 6. 7. 1986)

Výška/váha: 189 cm/86 kg

Post: brankář

Mládežnické kluby: Jablonec, Sparta Praha

Profesionální kariéra: Sparta (2004–2006), Čáslav (2006–2007), Krč (2007), Most (2008), Čáslav 2008), Sparta (2009–2012), Senica (2012–2013), Vlašim (2013), Bohemians 1905 (2014–2015), Příbram (2015–2016), Zlín

Reprezentace: U16, U17, U18, U19, U21