TÁBORSKO – ZLÍN

Dnes v 18 hodin

Hlavní rozhodčí: Julínek

Zápas na podzim: 2:3

Ševcům i přes báječnou jarní část, kdy devětkrát vyhráli a pouze dvakrát padli, postupová příčka momentálně o tři body uniká. Navíc v tomto období fotbal už hodně bolí, nicméně na atmosféře v týmu se nic nemění. „Hráči jsou pořád pozitivní a odhodlaní, nic nevzdali. Budou bojovat o to, aby byli co nejvýše v tabulce," přiblížil 58letý kouč.

V cestě za honbou Varnsdorfu stojí Zlínu Táborsko. Soupeř, jenž ze čtvrté pozice pronásledoval oba aspiranty na postup, ovšem po posledních dvou prohrách, s Pardubicemi a v Kolíně, klesl na šesté místo. „Tím se nesmíme nechat uchlácholit. Je to silné mužstvo, které hraje technický fotbal. Má přitom gólové hráče, je jedno, jestli v útoku nastoupí Strnad nebo Musiol. Ze strany pak umí zakončit akce Džafič. Jsou to nejnebezpečnější hráči soupeře do koncovky," varuje Páník, jenž očekává, že se Jihočeši v tomto utkání budou chtít vytáhnout a napravit své předchozí nezdary. „Mužstvo je natočené do kouta, bude hryzat, kousat," poznamenal.

Jeho slova potvrzuje vyjádření Radima Nečase, jenž v zimě usedl na trenérskou lavičku Táborska poté, co Petr Frňka neodolal vábení Baníku Ostrava. „Chceme dohrát zbytek ročníku důstojně. Máme spoustu problémů, ale šanci dostanou další hráči, kteří dosud tolik nehráli. Musíme si s touto situací poradit. Zlín musí vyhrát, my chceme! Takticky se na něho dobře připravíme, nic mu nedáme zadarmo. Měl by to být pro diváky dobrý zápas," řekl na klubovém webu.

Ševci vzhledem k náročnému programu odcestovali k zápasu už včera. „Jeli jsme o den dřív, abychom se dokázali koncentrovat a věřím, že budeme nachystaní, sdělil Páník.