„Tady už končí sranda, situace je vážná a se stejnou vážností musíme přistupovat i tréninkovým povinnostem," nabádá fotbalista se zkušenostmi z prestižní Ligy mistrů.

„Osobně si myslím, že zimní přípravy jsou všechny stejné. Trenéři dbají hlavně na kondici a její nabírání. Liší se pouze forma, kterou se to dělá. Někdo preferuje běhání, někdo hru. Tady je to spojené tak půl na půl," prozradil na začátku druhého kondičního bloku Hubáček.

Neméně náročný zimní dril jako pod stávajícím koučem ševců Pulpitem již v minulosti prožil také ve Slavii, kde tehdy vládl na lavičce pevnou rukou trenér Jarolím.

„Jediný rozdíl byl v tom, že tam jsme tenkrát první týden úplně vynechávali fotbal a místo toho jsme běhali na běžkách. To mi přišlo možná ještě lepší než klasické běhání, ale i to se dá samozřejmě strávit," ubezpečil 36letý fotbalista.

Co jej naopak částečně mrzí, to je absence herního soustředění v klimaticky přívětivějších končinách, jak byl po dobu své předchozí prvoligové kariéry zvyklý. Zatímco většina účastníků nejvyšší domácí soutěže vyráží v brzké době do Turecka a podobných destinací, druholigisté zůstávají doma. Dá se to však pochopit, neboť kluby Fotbalové národní ligy nehrají na vyhřívaných trávnících a terény tomu v úvodu jara odpovídají.

„Já si přesto myslím, že by nám trénink na přírodní trávě pomohl, nicméně chápu, že finanční podmínky ve druhé lize jsou trochu jiné než v první. Pokud ale vydrží počasí, které nám až na poslední víkend opravdu přálo, a nenasněží, bude to dobré. Horší by bylo, kdyby nás nepříznivé počasí provázelo ještě na začátku sezony a hrálo se třeba na sněhu a zamrzlém terénu," zamyslel se Hubáček.

I v takovém případě ovšem zůstává recept na úspěch pořád stejný.

„První kola musíme zvládnout, bodovat a nějak to urvat. Na technické parády asi moc času nebude, bude potřeba vsadit na bojovnost, běhání a teprve potom, až se uklidníme, může přijít nějaká fotbalovost. Jinou možnost nevidím," má jasno základní pilíř žlutomodrých, jenž na podzim nechyběl ševcům ani v jednom utkání.

Už první přípravné zápasy přitom naznačují, že i ostatní ve zlínské kabině pochopili, že tristní podzimní představení se znovu nemůže opakovat. Hlavně příchod nově testovaných hráčů, kteří se na Letné točí v poměrně hojném počtu, ještě zvýšil tlak na stávající fotbalisty. A ti museli logicky přidat.

„Tak by to mělo být. Všichni víme, o co hrajeme. Pohled na tabulku není vůbec dobrý. Tady končí sranda a každý si musí uvědomit, že nás čeká velký boj. Podle toho by měl vypadat i přístup k tréninkům a zápasům," nabádá Hubáček.

Nemalým povzbuzením do dalších šesti týdnů zimní dřiny mohou být také výsledky v dosavadních přípravných duelech a zejména sobotní otočený zápas proti slovenskému prvoligistovi z Myjavy.

„Výsledek byl příznivý, proti takovému soupeři jistě potěší, což by nám v otázce sebevědomí mohlo pomoct, na druhou stranu stále je to jen příprava a samotné soutěžní zápasy budou o něčem jiném. Na jakékoliv oslavy je tedy ještě čas," upozorňuje zkušený obránce.