Zlínský útočník ovšem načasoval formu a před sobotním startem proti Sokolovu hlásí, že je připraven.

Chcete důkaz? Prosím. Stačí připomenout nedělní pohárový duel v Mutěnicích, kde sice ševci papírového outsidera mačkali jako citron, ale branku do přestávky nedali. Povedlo se to až s příchodem Tomáše Poznara, který během tří minut rozvrátil obranu vinařů gólově hned dvakrát. Samotný fotbalista ale tyto trefy nepřeceňuje.

„Měl i pořádnou porci štěstí a výborný servis od spoluhráčů. Třeba při první brance mi poslal parádní centr Roman Dobeš, u druhého gólu se ke mně balon zase odrazil ve skrumáži," popsal oba gólové momenty zlínský útočník. Původně přitom do pohárového střetnutí kvůli lehčím zdravotním problémům vůbec neměl zasáhnout.

„Měli jsme s trenérem domluvu, že budu připravený na lavičce a jen v případě nepříznivého vývoje půjdu do hry. Neříkám, že vývoj byl z našeho pohledu vyloženě špatný. Celý první poločas jsme útočili do plných, vytvářeli jsme si šance, ale nedokázali jsme vstřelit branku. Trenéři asi chtěli něco změnit, proto mě tam poslali," líčil Poznar.

A že to byl dobrý tah, o tom svědčí i další práce zlínského odchovance ve prospěch mužstva. Po dvou vstřelených gólech se totiž proměnil v nahrávače. Nejprve protihráči vypíchl míč, skvostnou přihrávkou vybídl ke skórování Polácha, ale ten míč elegantně přepustil Motalovi, jenž nemohl minout. I další gólová přihrávka od něj směřovala znovu na Polácha, tento míč si ale obránce Lamáček srazil do vlastní sítě.

„Po prvních inkasovaných brankách otevřely Mutěnice trochu víc hru a nám se hned hrálo o něco lépe. Získali jsme více prostoru a utkání jsme v poklidu dovedli do zdárného konce," pochvaluje si Poznar, který se opět dostal do formy, v níž absolvoval druhou polovinu uplynulého jara.

„Poslední výsledky z přípravy nepřeceňuji, protože vím, že v lize nás čekají mnohem těžší soupeři a důraznější obrany. Na začátku léta mi to ale příliš nešlo, takže jsem za tyto góly pochopitelně rád. Pro útočníka je vždy dobře, když se mu daří vstřelit nějaké branky. Každopádně musím být pracovitý a dravý v šestnáctce i nadále," uvědomuje si 23letý fotbalista, jemuž pomohl i pohovor s trenérem Křečkem.

„Asi před třemi týdny jsem za ním byl a říkal jsem mu, že mi příliš nejde, nedaří se mi, nemám herní pohodu a cítím se trochu zabrzděný. On mě však povzbudil, řekl, ať na sobě dál pracuji a výsledek se dostaví. Nakonec se ukázalo, že měl pravdu. Vůbec komunikace mezi novými trenéry, kteří jsou lidsky hodně na výši, a zbytkem mužstva funguje parádně a nejsou mezi námi žádné problémy," těší se z dobrého klimatu v kabině Poznar.

Zdali toho ševci dokážou využít, ukáže už sobotní druholigová premiéra proti Sokolovu, kterou hostí od 19 hodin stadion Letná.