„Je nádhera postoupit v takto kvalitní soutěži mezi školami a být nejlepší. Je to sen každého hráče,“ rozplývá se jedenáctiletý talent ze Slušovic a velká naděje Fastavu.

Mladí Zlíňané se opět po roce podívají na Svátek fotbalu, v krajském finále za sebou nechali také tradičního rivala z Uherského Hradiště, když v klíčové bitvě remizovali 2:2, což nakonec pořádajícímu celku stačilo.

„Pro nás byl nejdůležitější zápas se Slováckem. Byli jsme šťastní, že jsme remizovali. Kdybychom prohráli, tak jsme nepostoupili. Tento zápas se mi strašně líbil,“ prohlásil Brázda, který se svými kamarády představí na začátku června na Andrově stadionu v Olomouci. Právě na Hané se letos uskuteční velké finále o zájezd na zápas italské Serie A.

„Minulý rok to nedopadlo moc dobře. V Ústí nad Labem jsme první den všechno prohráli a druhý den zase všechno vyhráli, ale tento rok si věřím,“ říká Brázda.

Fotbal hraje od svých pěti let. Fanoušek Barcelony a argentinského kouzelníka Lionela Messiho začínal kopat do míče v rodných Slušovicích, nyní působí ve Zlíně.

„Fotbal mě baví a naplňuje. Jednou bych si chtěl zahrát v Anglii,“ zasní se.

Nakonec by mu ale stačilo hrát ligu za Fastav.

„Na ševce chodím skoro na každý zápas, Všichni jsou výborní, ale největší srdcovka je Džafa. Doufám, že se prosadím a jednou budu hrát stejně jako on,“ přeje si šikovný žák.