Takto byla vedoucí branka dvaadvacetiletého fotbalisty pár vteřin před koncem záchranářského souboje znehodnocena. Ševci na Vysočině místo důležité výhry brali po remíze 1:1 pouze bod.

„Nešlo o smůlu. Tohle jsme si prostě měli pohlídat. Je to naprosto zbytečná plichta a velká ztráta," štve Holzera.

Zatímco Zlíňané před týdnem proti Ostravě obdrženou branku v závěru střetnutí nijak zvlášť neřešili, inkasovaný gól na konci střetnutí v Jihlavě je hryzal pořádně.

„To byly ale dvě zcela rozdílné situace,“ připomíná Holzer. „S Ostravou jsme hráli o všechno, prostě vabank a dostali jsme gól z brejku. Proti Vysočině to byl nakopnutý míč za obranu a Davis to tam dobře uklidil,“ srovnává hostující hráč, kterému náladu pokazil Lotyš Ikaunieks.

Domácí kanonýr se sice na trávníku objevil až v 76. minutě, přesto byl znovu oslavován. Jihlavský žolík totiž v hektickém závěru po nákopu dalšího náhradníka Keresteše a hlavičce Fulneka chladnokrevně propálil zlínského gólmana Zlámala a srovnal na konečných 1:1.

„Teď se zase musíme strachovat a dívat se na ostatní výsledky,“ ví Holzer.

Zlínští fotbalisté ztratili důležité vítězství, které by je posunulo blízko k záchraně v HET lize, chvíli před koncem. Soupeře přitom měli ve druhém poločase na zádech, stačilo mu zasadit druhý a rozhodující úder.

„Utkání bylo hlavně o bojovnosti. My jsme se snažili kombinovat po zemi, ale ani Jihlava nehrála špatně. Bylo to o tom jednom gólu, který jsme sice dali my, ale místo abychom přidali další, tak v nastavení z jediného prohraného souboje v obraně dostaneme vyrovnávací branku,“ kroutí hlavou Holzer.

Krajní obránce či záložník Fastavu se proti Jihlavě několikrát dostal do slibného zakončení. Zatímco v prvním poločase pálil ve vyložené pozici mimo, po přestávce se nejprve hlavičkou pokoušel dát balon před bránu a pak mu soupeři nadějnou ránu zblokovali. Bývalý hráč Ostravy a Sparty se vytoužené branky dočkal až v 63. minutě, kdy na zadní tyč Rakovanovy branky parádně uklidil míč po stříleném centru Vukadinoviće. Holzer se z voleje trefil nechytatelně a přesně.

„Jsem rád, že jsem dal gól, ale kdybych vstřelil aspoň dvě branky, tak tady vyhrajeme a už můžeme být relativně v pohodě," kál se po utkání jediný zlínský střelec Daniel Holzer.

„Takto potřebujeme za týden zabrat v Mladé Boleslavi, kde budeme hrát rovněž o hodně,“ dodává dvaadvacetiletý fotbalista.