Nicméně nenechte se zmást. Neznamená to, že by ševci neměli dát jeden dva tři čtyři góly a zažít další radost v sezoně. Naopak.

„Chceme navázat na úspěšné výsledky a bodovat," prohlásil zkušený devětapadesáti­letý kouč.

Aby se to jeho svěřencům podařilo, budou se muset vypořádat se silnými individualitami soupeře. Jan Krob, Admir Ljevakovič, Martin Fillo, Jakub Hora či Štěpán Vachoušek, to je na českou ligu vysoká kvalita.

„V šířce a síle kádru je největší přednost Teplic. Už jen sestavu, která proti nám nastoupí, je těžké předvídat. Soupeř má patnáct výborných hráčů, kteří z fleku můžou hrát. A pak to mužstvo dokáže produkovat dobrý fotbal, viděli jsme to," doplnil Páník.

Zlín je však v laufu a bude se prát o to, aby se udržel ve špici. Po devátém kole má na kontě 21 bodů, vyhřívá se na bronzové pozici jen bod za tandemem Plzeň, Mladá Boleslav a s 19 vstřelenými góly se pyšní nejlepší ofenzivou soutěže.

Teď mu navíc přišla vhod reprezentační přestávka, během které se dal kádr zdravotně do kupy. Nechybí už David Štípek, Antonín Fantiš a Marko Jordan. Jediným „odrovnaným" marodem zůstává pouze záložník Diego Živulič.

„Pauza nám pomohla v doléčení," potvrdil rodák z Přílep.

Aby mělo mužstvo co nejlepší podmínky k utkání, již tradičně se na utkání vydalo den dopředu.

„Ubytovali jsme se v blízkosti Teplic. Cesta zabírá asi šest hodin i s nějakou tou zastávkou," usmál se uznávaný stratég Bohumil Páník. 

FK Teplice (11.) – Fastav Zlín (3.)

Výkop: dnes v 17.00.

Rozhodčí: Příhoda – Arnošt, Hájek.

Bilance: 16 8–3–5 22:15.

Poslední zápas: 2:2 (16. dubna 2016).

Předpokládané sestavy – Teplice: Grigar – Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma – Ljevakovič – Fillo, Kodeš, Kučera, Hora – Vaněček. – Zlín: Dostál – Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov – Kopečný, Hnaníček, Holík, Štípek – Diop, Harba.

Zajímavosti:

Teplice z posledních 10 ligových zápasů se Zlínem jen jednou prohrály (6 výher, 3 remízy).
Teplice 3 poslední kola prohrály a na výhru čekají 4 kola.
Teplice doma v sezoně ještě nevyhrály (2 remízy, 2 prohry).
Zlín neprohrál v lize 10 kol za sebou (6 výher, 4 remízy).
Zlín bodoval ve všech 4 venkovních duelech této sezony, poslední 3 vyhrál a všechny o 2 góly.