Ofenzivní středopolař Martello prošel slavnou akademií Olympique Lyon, kde byl čtyři roky. Působil ivMarseille a vzhledem ktomu, že bydlí ušvýcarských hranic, se ocitnul také vServette Ženeva- „Tam byl ale jeho vzestup pozastaven a teď se hledá. Dostali jsme doporučení od expertů, teď si musíme sami udělat úsudek,“ pravil zlínský generální manažer Ladislav Valášek, který fotbalistu vpondělí vyzvedl vPraze a poté ho odvezl doZlína.

Valášek ještě vpondělí ve spolupráci sředitelem klubu Ladislavem Minářem definitivně dotáhl do konce hostování brněnského útočníka Milana Pacandy. „Brnu se zranil Došek a zvažovalo, že by si Milana stáhlo zpátky. Ovšem nakonec dodrželo gentlemanskou dohodu,“ oddechl si generální manažer.

VHoftychově výběru vpondělí skončil stoper Radin Ditrich, pro kterého po návratu zhostování ve Vítkovicích nezbylo vprvoligovém kádru místo. „Při momentální konkurenci nemá šanci prosadit se. Zajímají se oale něj Mutěnice. Pokud tam nebude chtít jít, zůstane vbéčku,“ prozradil kouč Hoftych.

Momentálně nepočítá ani svysokým útočníkem Martinem Bačou, který odjel na zkoušku do Nitry. Pokud do čtvrtka zaujme exzlínského kouče Pavla Hapala, stane se ve slovenském klubu spoluhráčem dalšího odchovance Tescomy Tomáše Janíčka. Ten je vNitře na hostování od léta loňskéhoroku..

Vtomto týdnu trénují fotbalisté Zlína vdomácích podmínkách. Vpátek je čeká přípravný zápas, na umělé trávě vLuhačovicích se střetnou sTřincem. Pokud druholigového protivníka porazí, dostanou dvoudenní volno a hned vpondělí odcestují na soustředění do Zlatých Moravců.