„Nedivím se jim, naše hra není ideální,“ věděl Baránek.

Zlín je vůbec nejhůře střílejícím prvoligovým mužstvem tohoto roku na vlastním stadionu. V osmi jarních a třech podzimních střetnutích zaznamenal pouhé čtyři branky ve dvou utkáních a ve zbývajících devíti vyšli naprázdno.

„Na domácí zápasy je to strašně málo. Musíme se více hrnout dopředu, nejen útočníci. A zlomit to nějakým šťastným gólem,“ přeje si kapitán týmu.

Přestože má své spoluhráče před sebou jako na dlani, jejich výkon nechtěl hodnotit.

„Emoce pochodují, rozebereme to později v klidu v kabině. A z branky to tak neumím posoudit jak z tribuny. Každopádně jsme trpěl. Jako každý gólman, když nemá práci, je to pořád 0:0 a strachuje se, aby utkání skončilo alespoň remízou,“ líčil své sobotní pocity.

Moc přitom nescházelo a čtyři minuty po přestávce lovil míč ze své sítě. Z dobrých třiceti minut napřáhl Petr Šíma a Baránek jen s velkou námahou tečoval balon na břevno.

„Slyšel jsem trenéra Tobiáše, jak křikl vystřel. Tak jsem do brány raději zalezl. Při zákroku jsme se bouchl do tyče, byla to klasická brňavka,“ vyprávěl Baránek.

Zlínští fotbalisté mají nyní dva týdny na to, aby se v reprezentační pauze dali dohromady. Pomoci jim může i středeční duel druhého kola Poháru ČMFS na hřišti divizní Viktorie Otrokovice. „Záleží, jak ho zvládneme,“ řekl mnohoznačně brankář Tescomy.

Čtrnáctidenní přestávku přivítali i hráči Českých Budějovic, kteří měli před sobotním duelem pouze jeden bod a skóre 1:11.

„Dnes jsme předvedli oproti předchozím zápasům úplně jiný výkon, a když budeme takhle pokračovat, nemám o naše mužstvo obavy,“ pravil hostující kapitán David Hořejš.

Jihočeši ve Zlíně ukázali v prvním poločase, proč jsou na dně tabulky. Po přestávce však šel jejich výkon rapidně nahoru.

„Nechtěli jsme hlavně inkasovat. Postupem času jsme ale dostávali hru do své moci a ve druhé půli byli jasně lepším mužstvem.Mohli jsme i zvítězit, ale remízu bereme a bodu si vážíme,“ uvedl třicetiletý střední obránce.

Do první ligy jej před lety vytáhl Pavel Tobiáš, který se tři dny před střetnutím na Letné vrátil na lavičku Českých Budějovic a Dynamo probudil.

„Jeho příchod byl pro nás velkým impulzem. Vyhecoval nás a na hřišti jsme nechali všechno. Hlavně chtěl od každého jiný přístup. V předchozích utkáních jsme to po prvním gólu zabalili,“ podotkl Hořejš.