Na lavičku usedne naposledy výkonný ředitel klubu Ladislav Minář. Příští utkání na hřišti Sparty povede mužstvo už Stanislav Levý, který včera s Minářem jednal o podmínkách své smlouvy.

TESCOMA ZLÍN - OSTRAVA

neděle 20.00

bilance: 18 zápasů, 1 výhra, 10 remíz, 7 porážek, skóre 13:27

loňské zápasy: 2:2 (doma), 1:2 (venku)

Dočasný trenér uzavře svůj měsíční záskok bez nostalgie. „Kdybychom vyhráli všechny čtyři zápasy, asi by mě přepadla. Ale po poslední porážce v Příbrami jsem byl na hráče hodně dlouho naštvaný,“ připomněl Minář prohru 0:3 a především tragické představení svých svěřenců. „Za tento ostudný výkon se musíme omluvit všem lidem okolo klubu,“ hřímal Minář bezprostředně po utkání.

Pifku na fotbalisty Tescomy mají i zlínští příznivci. Svůj názor na hru svého mužstva přijdou vyjádřit před sobotním večerním tréninkem. „Budu jen rád, když hráči uslyší kritiku od někoho jiného než Mináře,“ podotkl šéf klubu.

Zatímco fanoušci Tescomy v úterý protestovali proti informaci o chystané fúzi Zlína se Slováckem, Minář byl v klidu. „Věděl jsem, že je to nesmysl,“ pronesl.

Daleko větší starosti mu dělá stav týmu před utkáním s Ostravou. V něm se musí obejít bez obou krajních beků, vykartovaného Malcharka a zraněného Pennera. Zdraví nejsou ani oba střední záložníci Šmahaj se Zúbkem. „Kdo nastoupí, se ukáže těsně před zápasem.“

Hosté přijedou až na jedinou výjimku kompletní. „Mimo je Lukeš, kterému se hojí koleno. Trest za karty si odpykal Svěrkoš, po zranění se zapojili do přípravy naplno Pavlík, Lička a Rajtoral,“ vyjmenoval ostravský trenér Karel Večeřa, jehož družina před týdnem přestřílela Bohemians Praha 5:4.
Duel čtrnáctého celku s pátým bude přenášet živě televize.

„Věřím, že hráči mají pud sebezáchovy a výkon z Příbrami si nedovolí zopakovat. Díky hostujícím fanouškům se dá očekávat fotbalová atmosféra, která nám může pomoci,“ věří Minář.

Tescoma sice z osmnácti vzájemných ligových duelů porazila Baník pouze jednou před třemi lety, doma s ním ale poprvé a naposledy prohrála 1. května 1994.

Předpokládané sestavy - Zlín: Baránek - Malý, Kroča, Zbožínek, Čelůstka - Malár, Šmahaj, Zúbek (Kóňa), Vyskočil (Konečník) - Kroupa, Bača.
Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř - Marek, Galásek, Otepka, Mičola - Svěrkoš, Lička (Střihavka).

Další program 11. kola: sobota - 17.00: Sparta Praha - Příbram. Neděle - 14.30: Kladno - Žižkov, 15.00: Jablonec - Teplice, Brno - České Budějovice, 17.00: Bohemians Praha - Plzeň. Pondělí - 17.15: Mladá Boleslav - Slavia Praha.