Zlínský fotbalový záložník se z prvoligové branky radoval po roce a šesti dnech opět v sedmém kole

Druhá branka v drese Tescomy

V drese Tescomy se z branky radoval po roce a šesti dnech opět v sedmém kole. Minulou sezonu svou ranou z hranice šestnáctky přispěl k výhře nad Příbramí, letos Zlín díky jeho gólu pokořil Teplice, které předtím v šesti zápasech ani jednou neprohrály. „Je to super pocit. Doufám, že ze Zlína se opět stane bašta, odkud ani ty nejlepší týmy nebudou vozit body,“ přeje si odchovanec Zbrojovky Brno.

V úvodní půlce sobotního duelu se však zdálo, že se domácí spokojí i s remízou. „První poločas byl z obou stran opatrný. Čekalo se na chybu. Teplice se snažily stejně jako my dlouho držet balon, zbytečně ho neodevzdávat. Pro lidi to možná nebylo tak atraktivní, ale hráči si takový vyspělý fotbal užívají,“ podotkl dvaatřicetiletý Zúbek.

Po přestávce ale fotbalisté Tescomy zařadili vyšší rychlostní stupeň a rázem jich bylo plné hřiště. „O přestávce jsme si řekli, že zkusíme více zariskovat. Snažili jsme se hrát aktivně, teplickou obranu jsme více zaměstnávali. Máme dobré mužstvo a věříme si.“ A kde se najednou vzala v mužstvu, které se na jaře strachovalo o svou prvoligovou příslušnost, víra ve vlastní schopnosti? „Je to všechno o psychice, o situaci v kabině, o herním sebevědomí. To vše se slilo dohromady, a proto se nám teď daří,“ vysvětluje Zúbek současné postavení v horní polovině tabulky.

„Ještě jsme pořád pátí?“ Vtipkoval těsně po vítězství nad Severočechy. „A proč se ještě nepokusit o lepší výsledek…,“ dělá si zlínský záložník zálusk na vyšší příčky.

Zranění svalu nebylo vážné

Příští možnost budou mít fotbalisté Tescomy už tento pátek, kdy se na Strahově střetnou s účastníkem Ligy mistrů Slavií Praha. „Už se na zápas moc těším,“ prohlásil Marek Zúbek, který na podzim neodehrál devadesát minut pouze minulé pondělí v Plzni kvůli potížím se svalem. „Zranění nebylo tak vážné, celou dobu jsem trénoval. Dnes jsem byl připravený na sto procent,“ ujistil.

„Doufám, že ze Zlína se opět stane bašta, odkud ani ty nejlepší týmy nebudou vozit body.“
Marek Zúbek

soutěž o permanentku