ČESKÉ BUDĚJOVICE - TESCOMA ZLÍN

Neděle v 15 hodin

Tescoma je nečekaně třetím nejlepším týmem na hřištích protivníků, kde dokázala už třikrát zvítězit. Stejného úspěchu by trenér Hoftych rád dosáhl i v neděli na jihu Čech, ovšem sám ví, že to nebude jednoduché. Mimo hru jsou zranění Vidlička s Krausem, potrestaní Opiela se Zúbkem a Penner, jenž je stále hráčem Budějovic, takže vzájemné zápasy může sledovat pouze z tribuny.

„Jsme citelně oslabení, ale to neznamená, že bychom odjížděli s poraženeckou náladou. Právě naopak, méně vytížení hráči mají možnost dokázat, že patří na hřiště a ne na lavičku,“ poznamenal Pavel Hoftych. Kromě pětice uvedených fotbalistů visí otazník nad startem Malára, jeho trápí sval.

Zlínský trenér pravděpodobně nasadí do hry jen tři obránce a vyztuží zálohu. Příležitost tentokrát dostanou i hráči působící v třetiligové rezervě. A premiéru v nejvyšší soutěži si možná odbude i nadějný dorostenec Bačík, jenž ve čtvrtek podepsal ve Zlíně profesionální smlouvu. „Víme, že se Budějovice zvedly a určitě nás nepodcení. Ale spoléhám na to, že se při našich problémech ještě víc semkneme a necháme na hřišti všechno. Jakýkoliv bodový zisk pro nás bude úspěchem,“ uvedl kouč Tescomy.

Oba celky už na sebe v této sezoně narazily, ve Zlíně domácí zvítězili díky Žůrkově trefě z úvodní minuty a pak se na hřišti pořádně jiskřilo. V té době vedl Jihočechy později odvolaný František Cipro.

Celek Českých Budějovic chce soupeři porážku oplatit. Hráči Dynama i trenér Straka ale dobře vědí, že je čeká těžký sok. „Zlín je velice kvalitní tým, který sice měl před sezonou nálepku kandidáta sestupu, jenže bez ohledu na tyto prognózy se vyhoupl nahoru,“ zdůraznil František Straka.
Ani domácí nebudou kompletní. „Stoprocentně bude chybět Homoláč, kterého zlobí záda. Potíže mají i Peroutka a Hílek,“ sdělil. Scházet však nebude Hunal, jenž za vyloučení v dostal jen podmínku.

Pravděpodobná sestava Zlína: Baránek - Zbožínek, Kroča, Pazdera - Vyskočil, Šmahaj, Vrtělka, Zapletal, Konečník (Malár) - Bača, Žůrek.

Program 16. kola

Dnes - 17.00: Kladno - Slavia. Zítra - 13.30: Bohemians 1905 - Liberec, Brno - Žižkov, 17.00: Most - Ostrava, Ml. Boleslav - Olomouc, 20.15: Jablonec - Teplice. Pondělí - 17.15: Sparta - Plzeň.