Prvoligoví fotbalisté Zlína čekají na výhru už tři zápasy. Tým přespal vOrlové

OSTRAVA– TESCOMA ZLÍN

1.zápas: 2:2

Po domácí prohře se Spartou bylo ve Zlíně trošku dusno. Ještě vúterý se hráči museli dívat na sestřih nepovedeného utkání, vněmž svěřenci trenéra Hoftycha odstartovali druhou část nejvyšší soutěže. Od středy se už ale Tescoma připravuje na Baník. „Čeká nás velmi silný soupeř, kterého bude podporovat spousta fanoušků. Hlavně musíme poctivou hrou eliminovat počáteční nápor Ostravy,“ přeje si kouč Pavel Hoftych.

Zlínu se vOstravě dlouhodobě nedaří. Naposledy na Bazalech bodoval před pěti lety, remízu 2:2 zajistili svými trefami útočníci Blaha sBabničem.

Trenér Hoftych nechce podcenit sebemenší detail, proto už včera po odpoledním tréninku odvezl mužstvo do Orlové na předzápasové soustředění. „Není obvyklé, abychom před utkáním proti týmu znedalekého okolí odjížděli oden dříve. Ale teď jsme se rozhodli pro změnu. Chceme mít mužstvo pohromadě a dát hráčům po výpadku se Spartou nový impulz,“ vysvětlil nečekaný tah zlínskýkouč.

Zatímco doma se jeho celek neúspěšně potýkal se zmrzlým terénem, dnes by měl nastoupit na jiném povrchu. „Podle našich informací je trávník Baníku dost měkký. Ale nedá se nic dělat, musíme se stím vypořádat mnohem lépe než před týdnem,“ podotkl Pavel Hoftych.

Hosté nastoupí bez vykartovaného záložníka Šmahaje, další možné změny kouč tajil. Oproti poslednímu duelu by ale neměl vzákladní jedenáctce Tescomy scházet nejlepší střelec týmu Žůrek, jenž před rokem přestoupil do Zlína právě zOstravy. „Utkání sBaníkem má pro mě mimořádný náboj. Vdresu soupeře jsem na Bazalech ještě nikdy nenastoupil,“ řekl autor pěti podzimních tref LiborŽůrek.

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek– Zúbek, Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner– Kraus, Vrtělka, Vyskočil, Malár– Žůrek, Pacanda.