„Každý zápas chceme vyhrát,“ ujistil zlínský kouč Ladislav Minář, že pohár neodsouvá v našlapaném druholigovém programu na vedlejší kolej.

Tescoma ve čtvrtek prohrála v Ústí nad Labem a už v pátek ve svém kunovickém azylu hostí Vlašim, kterou potřebuje nutně porazit, protože po dvou nezdarech v řadě spadla ze druhého na šesté místo.

„Neustálé cestování je pro nás nepříjemné, musíme se s tím ale vyrovnat a po předchozích dvou nepodařených duelech se psychicky zvednout,“ nežehrá Minář na fakt, že zbytek podzimu stráví jeho celek kvůli výstavbě vyhřívaného trávníku mimo svůj stánek.

Pro zápas s Libercem slibuje změny v sestavě.

„Defenziva nepracuje a máme také nějaké zdravotní problémy. Šanci dostanou mladí,“ naznačil, zároveň ale nechtěl být konkrétní.

Korekce v sestavě chystají i Severočeši, kterým se teď v první lize stejně jako Tescomě ve druhé nedaří. Slovan naposledy padl v Jablonci a židle pod trenérem Ladislavem Škorpilem je prý hodně nahnutá.

Když se naposledy oba celky střetly letos 14. března v nejvyšší soutěži, diváci ve Zlíně viděli hattrick libereckého Keriće a šest branek, po třech na obou stranách.