„Příčin nezdaru bylo hned několik, to je na hlubší rozbor, ovšem nejvíc nás trápilo zranění klíčových hráčů, které jsme nemohli v důležitých zápasech využít. A nepodařilo se nám je ani adekvátně nahradit. Vše odstartoval nešťastný úvod prvního zápasu s Jabloncem, kdy jsme brzo inkasovali a už jsme se z toho nevzpamatovali. Za rozhodující však považuji domácí remízu s Českými Budějovicemi. Tento duel jsme měli zvládnout mnohem lépe,“ věděl po svém odvolání trenér Josef Mazura.

Největší problém na hřišti pak viděl v komunikaci jednotlivých hráčů na hřišti.

„Mužstvo nepůsobilo kompaktním dojmem jako celek. Chyběla nám vůdčí osobnost, která by to v kabině nebo na hřišti stmelila. Nikdo se neujal dirigentské taktovky, nevzal na sebe zodpovědnost a naší hře chyběly řád a myšlenka,“ vyjmenoval Mazura příčiny neutěšeného vstupu Zlína do této mistrovské sezony.

V pondělním zápase se Slavií jej však nepodrželi ani zkušení fotbalisté, kteří se po zranění vrátili do základní sestavy. A novináři mu to po utkání hodně vyčítali. Mladíci by se podle nich na hřišti vydali podstatně víc.

„Jsou tady šikovní a perspektivní kluci, ale je samozřejmě především na nich, jak se budou o své další šance rvát. Nicméně v tuto chvíli to ještě nejsou hotoví fotbalisté, musejí na sobě hodně pracovat, a teprve potom se mohou natrvalo prosadit,“ upozorňuje 52letý kouč.

Jeho nástupce tak s největší pravděpodobností čeká boj o holý prvoligový život. I když tak kriticky to ještě se svými bývalými svěřenci Mazura nevidí.

„Mít po sedmi kolech jen pět bodů je samozřejmě málo, ale počkejme si do dvanáctého nebo do třináctého kola. To už budeme chytřejší. Ale osobně jsem přesvědčený, že mužstvo má na střed tabulky a určitě půjde nahoru,“ uvedl někdejší kouč Brna, Drnovic a Trnavy.

A týmu Tescomy věří a drží palce už v nejbližším utkání na půdě ambiciózních a v zákulisí velmi silných Teplic.

„Mužstvo dostane příchodem nového trenéra potřebný impulz a v Teplicích uhraje minimálně bod. O tom jsem přesvědčený. Po tak kvalitní přípravě už je na čase, aby se konečně dostavily i výsledky. Máme za sebou Slavii, Liberec a Mladou Boleslav a teď konečně přijdou na řadu zápasy, ve kterých by mužstvo mělo bodovat,“ očekává Mazura.

Robert Štach