„Jedeme za lepšími klimatickými podmínkami a terény. Navíc si zahrajeme s kvalitními zahraničními soupeři,“ připomněl Minář konfrontaci s ruskou Jaroslavlí, rumunským Târgu-Jiu a maďarským Debrecínem.

Poprvé a naposledy si Tescoma vyzkoušela zimní soustředění na jihu Evropy v sezoně 2004/05. Pod trenérem Hapalem zamířila na Kypr, což se jí ale nevyplatilo. Zatímco na podzim získala 21 bodů, na jaře o 11 méně. Výsledkem byl pád z osmé na desátou příčku.

Úskalí přípravy tuzemských mužstev v teple si dobře uvědomuje i Minář. „Je otázka, do jakého počasí se vrátíme. Je to loterie,“ pronesl zlínský kouč.

Po příletu zpět čeká jeho svěřence už pouze generálka s druholigovým HFK Olomouc, a pak v neděli 21. února ligový zápas na Žižkově.

„V Turecku by nám měla vykrystalizovat základní sestava pro první jarní utkání,“ věří Minář.

Do Beleku s sebou vzal celkem 21 hráčů do pole a tři brankáře. Zkušenosti budou sbírat tři dorostenci a dva fotbalisté juniorky. Ve výpravě jsou rovněž tři posily, trio záložníků Dostálek, Lukaštík, Trubila. Zatímco prvně dva jmenovaní už podepsali smlouvu, hostování běloruského středopolaře ještě není dotažené do konce.

„S Mostem i hráčem jsme domluveni, neměl by v tom být problém,“ tvrdí zlínský trenér.

Toužebně vyhlížený levý obránce však schází.

„Pokusíme se ho získat ještě před startem ligy,“ uvedl zlínský trenér.

S dosavadní přípravou je spokojený napůl. „Nabrali jsme potřebnou kondici. Nelíbí se mi však, že kromě posledního zápasu v Trnavě jsme vždy inkasovali. To je velmi špatné vysvědčení,“ nezastírá Minář.