TESCOMA ZLÍN HFK OLOMOUC 1:2 (0:1)

Zlínský trenér Marek Kalivoda se musel obejít bez dvojice dlouhodobých marodů Jelínek, Poznar, k nimž se přidal nemocný Šmahaj. Kalivoda poslal do každého poločasu rozdílné sestavy s výjimkou brankáře Skácela, který odchytal celý duel. Zkušený gólman lovil míč ze své sítě dvakrát a v 57. minutě Tescoma prohrávala 0:2. O korekci skóre se postaral v závěru Bačík.

„Po herní stránce mě mnohem víc uspokojila druhá půlka, která byla z naší strany podstatně živější a víc naplňovala moje představy o stylu, než který hráči předváděli v prvním poločase,“ řekl Kalivoda pro webové stránky Tescomy.

Jeho svěřenci dojeli na mizernou koncovku. „Příležitostí jsme si vypracovali víc než dost a měli jsme zvítězit. V koncovce jsme však nebyli dostatečně produktivní a soupeř nás za to vytrestal,“ uznal Kalivoda.

V největší zlínské šanci pohrdl penaltou Roman Dobeš, jeho bratr Jiří zahodil sólo a Švach trefil tyč.

Branky: 85. Bačík 37. Obal, 58. Polák.

Sestava Zlína – 1. poločas: Skácel – Pazdera, Elšík, Zbožínek, Hájek – Švach, Kubica, R. Dobeš, Konečník – Novák, Kroupa. 2. poločas: Skácel – Kocián, Jugas, Malcharek, Mezírka – Šrom, Křiva, Šumbera, J. Dobeš – Bačík, Kurtin.