SLAVIA PRAHA – TESCOMA ZLÍN

neděle 17.00

bilance: 13 zápasů, 10–2–1, skóre 29:9

podzimní zápas: 3:0

„Můžeme se těšit na krásné prostředí a nový stadion v Edenu. Chceme ukázat nejen Slavii, že do první ligy patříme,“ pronesl zlínský asistent trenéra Marek Kalivoda.

Situace Tescomy však začíná být kritická. Ze čtyř jarních zápasů získala tři body za stejný počet remíz a na první nesestupovou pozici ztrácí před poslední třetinou soutěže už osm bodů.

Poslední duel by však mohl zlínské fotbalisty povzbudit. Na svém stadionu prohrávali s Libercem už 1:3, v závěrečných 11 minutách ale dvěma trefami Rýdela srovnali.

„Mužstvo ukázalo charakter. Chce to ale hrát hned od úvodního hvizdu a ne až od 55. minuty. Na Slavii musíme podat nadstandardní výkon,“ ví Kalivoda.

Fotbalistům Tescomy se ovšem na stadionu sešívaných dlouhodobě nedaří a všech šest prvoligových zápasů prohráli celkovým skóre 18:3. V minulé sezoně si přijeli tehdy ještě na Strahov pro debakl 1:7. Tentokrát se bude hrát v novém Edenu, kde červenobílí v nejvyšší soutěži nezaváhali. I díky tomu vedou tabulku o 10 bodů před rivalem ze Sparty. Valaši jich vybojovali za 20 kol o propastných 35 méně.

„Nic takového ještě zápas nerozhodlo. Zlín sem přijede s tím, že nemá co ztratit. Na místě je maximální soustředění,“ upozornil pro klubový web trenér Slavie Karel Jarolím. „Usilují o záchranu, tak by se měli snažit o vítězství a ne jenom hrát nějakou ukrutnou defenzivu,“ předpokládá pravý obránce Slavie a zlínský odchovanec David Hubáček.

Hosté vyrazí do Prahy v den utkání a bez svého kapitána Zbožínka, který je v karetním trestu. Proti Liberci jej neúspěšně nahradil Zúbek, který asistoval u všech tří inkasovaných gólů. „V obranné řadě dojde určitě ke změnám,“ prozradil Marek Kalivoda.

Po tomto kolo bude mít liga reprezentační přestávku, v dalším střetnutí hostí Tescoma za dva týdny sedmé Teplice.

Předpokládaná sestava Zlína: Baránek – Malcharek, Kroča, Čelůstka, Trubila – Šmahaj, Dostálek, Rýdel, Vyskočil – Žůrek, Bača.
Další program 21. kola: sobota – 15.00: Liberec – Bohemians Praha, 17.00: Příbram – Ostrava. Neděle – 10.15: Žižkov – Jablonec, 15.00: České Budějovice – Teplice, Kladno – Mladá Boleslav, 20.00: Brno – Olomouce. Pondělí – 17.15: Teplice – Sparta Praha.