Zlín po posledních porážkách spadl mimo příčky zajišťující postup do play off, proto se vedení klubu rozhodlo ke změně v trenérské dvojici. A zvolilo nestandardní variantu. V drtivé většině případů bývá odvolán hlavní kouč a s ním končí i jeho kolega ze střídačky.

„Nechtěli jsme zvolit tak razantní řešení. Jde nám jen o to, aby mužstvo dostalo nový impulz. Není pochyb o tom, že máme v týmu schopné hráče, ale musíme to z nich dostat. Nový asistent Přikryl je velmi zkušený, naše kluky zná už z mládežnických kategorií, takže ví, jak uvažují. Věříme, že tento krok nám pomůže,“ řekl generální manažer Miroslav Michalovský.

Prý byl ohleděný

Samotný Stuchlík přijal odvolání bez negativních emocí. Rozhodnutí prezidia prý chápe. „Výsledky nemáme, takže se to dalo čekat. Proti tomuto kroku opravdu nelze nic namítat. Byl jsem u týmu dost dlouho a asi jsem už byl ohleděný. Zlín není v dobré situaci, proto je lepší udělat nějaký impulz než žádný,“ tvrdil Jaroslav Stuchlík, jenž po Bokrošově boku působil pátou sezonu. A spolu v roce 2004 přivedli Zlín k prvnímu a zatím poslednímu extraligovému titulu.

Hlavní kouč Bokroš byl odvoláním svého asistenta podle všeho pořádně zaskočen, ovšem odmítl se k celé záležitosti vyjádřit. „Nebudu to komentovat,“ řekl jen.

Bokroš dostal ultimátum

Ani slovenský trenér ale nemá svou pozici jistou. Od svých nadřízených dostal ultimátum. Po reprezentační přestávce musí z pěti zápasů vytěžit minimálně deset bodů. Celek RI Okna doma nastoupí proti Litvínovu, Karlovým Varům a Slavii, venku se představí na stadionech Českých Budějovic a Třince.

Co bude s Bokrošem, když plán nesplní? „Tím by se vedení klubu zabývalo až ve chvíli, kdyby tato situace nastala,“ sdělil tiskový mluvčí Roman Ordelt.
Poslední dva zpackané duely v Kladně a doma se Znojmem pocítí také samotní hokejisté. Klub jim udělil kolektivní pokutu 120 tisíc korun, její rozdělení je v kompetenci Bokroše.

Útočník Barinka zamířil do Třince

Tento postih se už ovšem netýká útočníka Petera Barinky, který mění dres. Přestože ve Zlíně během měsíčního testu uspěl a byl s klubem domluven na podmínkách kontraktu, jeho další kroky vedou do Třince. Slovenský křídelník byl totiž stále hráčem druholigového Kolína, který ho v říjnu uvolnil do Zlína na střídavý start.

„S majitelem Kolína nebylo možné dotáhnout Barinkovo hostování do konce, takže hráč jde do Třince,“ potvrdil Michalovský.
„Tento odchod nás ani moc nemrzí, protože útočníků máme dost,“ dodal generální manažer. Podle informací Deníku Oceláři nabídli Barinkovi výrazně lepší podmínky než Zlín.