Na Letné se ještě nestačili usadit všichni diváci a už se ve čtvrté minutě měnilo skóre. Zlínský rychlík Žůrek vysunul Vyskočila, jehož pád ve velkém vápně rozhodčí Adam posoudil jako zralý na pokutový kop. K ní se postavil Vyskočil a střelou po levé ruce brankáře Vaška poslal Tescomu do vedení. Hosté proti výroku Adama protestovali. Řezník, který stál nejblíže Vyskočila však zůstal v klidu. „Penalta to byla,“ tvrdil úspěšný exekutor

Ostrava se podruhé hněvala na Adama za pár okamžiků, kdy přehlédl ruku domácího Čelůsty ve vlastní šestnáctce.

Rychlá branka otevřela stavidla ofenzivního fotbalu a šance se střídali na obou stranách. V největší pohořel Žůrek, jehož sólo po Neuwirthově hrubce napravil Vašek. Stejný hráč pak trestuhodně zahodil další sólo, když nepřesným lobem nepotrestal chybné vyběhnutí gólmana Baníku. Aktivní Žůrek poté prověřil Vaška nepříjemnou střelou zdálky. Hosté mohli vzápětí srovnat, jenže Svěrkoš hlavičkoval z pětky nad horní tyč.

Ostrava se dočkal pět minut před přestávkou. Zlínští stopeři nepohlídali při rohu Bolfa, který usměrnil hlavou míč do sítě. Radost Baníku však měla jepičí život. Už za tři minuty vydláždil Zúbek českou uličku Bačovi, který nad padajícím Vaškem rozjásal zlínskou Letnou.

Hned po přestávce po Vyskočilově nahrávce upaloval sám na Vaška potřetí v zápase Žůrek, ale stejně jako v předchozích případech pohořel. Poté už převzali otěže utkání Severomoravané. Tlak hostů poté otupili jejich vlastní fanoušci, kteří vhodili na trávník tři dýmovnice a zápas na pět minut přerušili. Přestávka Baníku pomohla, jenže Markovu stoprocentní příležitost zlikvidoval Kořínek.

Ostrava srovnala v 79. minutě. Malý složil ve vyložené šanci Střihavku, dostal rovnou červenou kartu a Otepka se nemýlil. Obrat dokonal za další tři minuty Svěrkoš po chybné rozehrávce Zbožínka. Zlínskou zkázu dokonal dvěma góly v nastavení střídající Střihavka.

Hlasy trenérů:

Ladislav Minář (Zlín): „Fotbal se hraje na góly a těch dal více soupeř. První poločas byl z naši strany nejlepší na podzim. Nevstřelili jsme ale gól na 3:1, a to se nám vymstilo. V deseti lidech jsme závěr už nezvládli. Poslední dvě branky vyplynuly z toho, že jsme otevřeli hru ve snaze vyrovnat. Takhle vysoko jsme si nezasloužili prohrát.“

Karel Večeřa (Ostrava): „Kdo viděl dnešní zápas a nebyl fandou ani jednoho tým tak musel být spokojený, protože viděl ofenzivní fotbal se spoustou šancí a branek. V prvním poločase jsme udělali hodně chyb v defenzívě. Mohli jsme v přestávce prohrávat i více. Ve druhé půlce jsme domácí přehrávali a z toho vyplývali brankové příležitosti, které jsme proměnili.“

TESCOMA ZLÍN – OSTRAVA 2:43 (2:1)

Branky: 4. Vyskočil z pen., 43. Bača – 40. Bolf, 79. Otepka, 83. Svěrkoš, 90. a 90. 3. Střihavka. Rozhodčí: Adam – Kubáň, Gallo. ŽK: Zbožínek, Šmahaj, Zúbek, Malý, Bača – Otépka. ČK: 78. Malý. Diváci: 4658.

Zlín: Kořínek 2 – Čelůstka 3 (55. Pazdera 3), Kroča 4, Zbožínek 3, Malý 3 – Šmahaj 3, Zúbek 2, Kóňa 3, Vyskočil 2 – Žůrek 3 (73. Kroupa), Bača 2. Trenér: Ladislav Minář.

Ostrava: Vašek 2 – Řezník 3, Neuwirth 5, Bolf 2, Tchuř 3 – Marek 3, Galásek 3, Otepka 2 (85. Zeher), Mičola 3 (68. Střihavka 1) – Svěrkoš 2 (90. 5. Rajtoral), Lička 2. Trenér: Karel Večeřa.